Новини / Інвестиції     06 липня 2022 19:43

Бізнес вже інвестує 90 млн доларів у будівництво нових терміналів в річкових портах – Кубраков

Через блокаду морських портів понад 400 млн людей в найуразливіших країнах Африки та Азії опинилося на межі голоду.

В межах Ukraine Recovery Conference міністр інфраструктури України Олександр Кубраков на зустрічі з представниками іноземного бізнесу презентував ключові проєкти розвитку логістики в умовах війни. Про це повідомляє пресслужба МІУ.

Зараз бюджет майже на 100% спрямовується на військові потреби та на соціальні виплати. Очевидно, що за таких умов ресурсів держави для відновлення та налагодження логістики недостатньо.

Важливою є участь бізнесу в логістичних проєктах, пов’язаних зі збільшенням експортного потенціалу України, зокрема це стосується експорту продовольства. Через блокаду морських портів понад 400 млн людей в найуразливіших країнах Африки та Азії опинилося на межі голоду.

Міністр подякував бізнесу, який працює разом з країною. Бізнес вже інвестує 90 млн доларів у будівництво нових терміналів в річкових портах. Окрім цього, понад 30 мільйонів планується проінвестувати на спорудження нових залізничних терміналів.

“Якщо український бізнес та держава отримають підтримку міжнародних партнерів ми зможемо збільшити вікно для експорту, імпорту, руху гуманітарної допомоги. Під загрозою економічна безпека не тільки України, але й всього світу” – заявив Кубраков.

Під час заходу Олександр Кубраков презентував наступні ключові інфраструктурні проєкти для залучення коштів приватного бізнесу:
  • розвиток залізничної інфраструктури для нарощування обсягів українського експорту
  • збільшення пропускної спроможності автомобільних пунктів пропуску на західних кордонах
  • будівництво та ремонт доріг, які ведуть до кордонів розвиток українських дунайських портів (“Ізмаїл”, “Рені” та “Усть-Дунайськ”)

Нагадаємо, інвестиції в портові зернові термінали не втрачають своєї привабливості, враховуючи щорічне зростання валового збору зерна в Україні.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський у межах робочої поїздки до Берліна зустрівся з Федеральним міністром продовольства та сільського господарства ФРН Джемом Оздеміром та Парламентським держсекретарем Міністерства цифрових технологій і транспорту Олівером Лукшичем. Під час зустрічі обговорили питання експорту українського зерна. 

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також