Новини / Кейси     03 травня 2020 12:26

Бізнес на гарбузах окупиться за п’ять місяців

Останніми роками українські фермери скоротили вирощування гарбузового насіння, проте попит на таку продукцію активно росте. Нині саме час зайняти цю нішу, зокрема, для виробництва на експорт, повідомляє ProConsalting.

Експерти розробили бізнес-план створення підприємства з переробки насіння цієї культури. При плануванні враховувалося те, що технології вирощування, збирання та зберігання насіння відповідатимуть чинним державним стандартам. Міжнародних стандартів ООН чи вимог Codex Alimentarius на гарбузове насіння на сьогодні немає.

Читайте: У Західній Європі найпосушлива весна за останні 40 років – MARS

Переробка насіння включає декілька етапів: приймання, чистка, калібрування, сортування, замочування, шелушіння, сушіння, сортування та пакування. За розрахунками, на обладнання знадобиться $350-400 тис. Для обслуговування виробничої лінії необхідно 10 осіб основного персоналу.

«Враховуючи вартість реалізації насіння $5/кг, рентабельність продажів складе 30-35%. Окупність проекту – 4-5 місяців з моменту початку виробництва», – підрахували в ProConsalting.

В Україні найбільше гарбуза вирощується в Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Одеській, Харківській, Запорізькій і Київській областях. Основні напрямки експорту гарбузового насіння – Європа й країни Середнього Сходу.

Раніше Landlord розповідав, чому в Україні вигідно вирощувати валер’яну.

Читайте також