Новини    23 січня 2018 17:09

Більше ніж у Києві: Дохід на одного жителя в окремих громадах сягнув 8 тисяч гривень


Доходи в деяких об’єднаних територіальних громадах на одного мешканця зросли до 8 тисяч гривен. Про це заявив віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час підсумкової прес-конференції на тему: “Реформи у режимі NON-STOP: децентралізація, енергоефективність, дерегуляція у будівництві”, повідомляє кореспондент Укрінформу. При цьому, що завдяки децентралізації до загального фонду місцевих бюджетів в минулому році надійшло 192 млрд гривен. А доходи об’єднаних територіальних громад зросли до близько 9,5 млрд грн.

«Я хотів би говорити не лише про кількість мільярдів, а й про зростання доходів  на кожного мешканця громади. У нас  є громади, які мають сьогодні 8 тис. грн на одну  людину. На сьогодні ця сума у 2 рази більше, ніж дохід, наприклад, у Дніпрі. Та у 1,5 рази більше, ніж дохід на одного мешканця в Києві», – наголосив віце-прим’єр.

Та додав що, у 2014 році місцеві бюджети становили 70,2 млрд грн, у  2015 –  99,8 млрд грн,  у  2016 – 146,6 млрд грн.

«Після того, як ми почали фінансову децентралізацію, стали зростати місцеві бюджети. Це власні доходи, без трансфертів, які  надаються державою на медичне, освітнє, пенсійне забезпечення, соцзахист. Це практично бюджети  розвитку громад. Ми завершили цей рік цифрою 192 млрд грн . Ніхто такого не очікував”, – зауважив він.

За словами Геннадія Зубка, вперше за всю історію України місцеві бюджети, разом  з відповідними  трансфертами з держбюджету, склали 50% від загального державного бюджету.  Та висловив сподівання, що подальше зростання місцевих доходів у 2018 році сягне 220 млрд грн.

«Ніколи в історії  України такого не було, коли практично 50% на 50% були держбюджет і місцеві бюджети»,  – заявив урядовець.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...