Новини / Рослинництво     12 січня 2022 15:36

Білорусь розширила список заборонених на екпорт зернових

До розширеного списку включили подрібнене зерно пшениці, жита та інших злаків

Уряд Білорусі заборонив вивозити низку зернових культур та злаків за межі країни. Про це повідомляє Elevatorist.com з посиланням на постанову ради міністрів Республіки Білорусь.

Зазначається, що у відповідній ухвалі від 6 січня 2022 року, до розширеного списку включили подрібнене зерно пшениці, жита та інших злаків, інше оброблене зерно пшениці, жита та інших злаків, а також насіння соняшника.

Нагадаємо, що раніше у серпні 2021 року Білорусь вже тимчасово призупиняла експорт пшениці, меслину, жита, ячменя, вівса, кукурудзи, гречки, проса, тритикале та інших злаків. Однак на вивіз зерна органічного виробництва відповідну заборону зняли.

Нові обмеження стосуються не лише зовнішнього експорту, але й поставок в межах території митного союзу, до якого Білорусь входить разом ще з кількома країнами колишнього СРСР. Однак при цьому обмежувальні заходи не стосуються транзиту та гуманітарних поставок.

Довідка. У Білорусі насиченість сівозміни зерновими та кукурудзою вкрай висока. Площі колосових зернових відносно решти посівів можуть сягати 60-70%, а то й більше. Втім, у господарствах, які поділилися своїм досвідом, сівозміна більш «вирівняна», однак зернові культури посідають тут досить важливе місце.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також