Новини / Фінанси     03 липня 2018 18:11

BASF вкладає гроші у реставрацію українських архітектурних пам’яток

14 червня на території палацово-паркового комплексу «Садиба» в селі Шарівка Богодухівського району на Харківщині було напрочуд людно. Окрім численних екскурсантів місцевість заполонили десятки волонтерів, які прибирали від сміття територію парку, наводили красу на квітниках та галявинах.

Такою символічною толокою компанія BASF в Україні за участю своїх партнерів розпочала соціальну ініціативу «Відроджуй з АрхітектТМ», що має на меті відновити українську культурну спадщину шляхом реставрації архітектурних пам’яток. Досить символічно, що до відновлення палацово-паркового комплексу «Садиба» долучився концерн із німецьким корінням.

Шарівський маєток довгий час належав підприємцю німецького походження Леопольду Кенігу — одному з найбільших агропідприємців ХІХ століття. Кеніг, хоча й мешкав за межами України, цукровим та винокурним виробництвом займався саме на Слобожанщині. Для компанії BASF, як і для Кеніга, бізнес в Україні відіграє суттєву роль, а меценацтво є справою честі та репутації.

Landlord поцікавився про деталі ініціативи «Відроджуй з АрхітектТМ» у керівника відділу продажів компанії BASF в Україні Андрія Касьяна, який того дня брав участь у офіційній презентації проекту.

Чому компанія BASF вирішила пов’язати свою діяльність, своє ім’я з реставрацією архітектурних пам’яток?

Ми переконані, що будь-яка компанія — українська або іноземна, яка працює на території України, має моральні зобов’язання і повинна підтримувати соціальні програми. BASF вирішила підтримувати культурну спадщину України, зокрема архітектурні пам’ятки. На реалізацію проекту компанію надихнули переваги та назва препарату АрхітектТМ, який BASF вперше представила на українському ринку у 2017 році.

Опишіть, будь ласка, особливості цього препарату.

АрхітектТМ — один із пріоритетних продуктів компанії BASF. Це блокбастер у сфері засобів захисту рослин, адже поєднує характеристики морфорегулятора і фунгіциду, що дозволяє розкрити повний потенціал соняшника. Як морфорегулятор продукт вирівнює посіви, поліпшує кореневу систему і загальний стан рослини, а також значно підвищує стресостійкість до посух і високих температур. Завдяки фунгіцидним властивостям покращуються процес фотосинтезу та імунітет обробленого соняшника, що дозволяє боротися із широким спектром хвороб. АрхітектТМ істотно впливає на розвиток будови соняшника. В оброблених препаратом рослин коренева система краще розвивається, що збільшує поглинання води та поживних речовин. Формування коротшого міжвузля та товстішого стебла роблять рослини сильнішими та стійкішими до вилягання. Як наслідок вміст олії в насінні збільшується, а врожайність зростає до 21% у порівнянні з необробленою рослиною.

Чому ви обрали для реставрації саме Шарівський палацово-парковий комплекс? Які ще об’єкти заплановано відреставрувати у рамках проекту?

Реставрацію архітектурних пам’яток ми здійснюємо в партнерстві з проектом «Знайдено в Україні» в рамках ініціативи «12 вартових». За чотири роки експерти проекту проїхали Україною близько 250 000 км, відвідали давні замки та фортеці. У результаті зупинилися на 12 українських замках, яким загрожує руйнування. Першим у цьому списку був Шарівський маєток. Тут ми плануємо реставрувати об’єкти вхідної групи. На проведення цих робіт BASF залучатиме 25 гривень від продажу кожного літра препарату АрхітектТМ. Символічно й те, що Харківська область — ключовий регіон України з вирощування соняшника.

Яку вигоду отримує компанія BASF від реалізації цього проекту?

Глобальна мета BASF полягає не лише у відновленні однієї архітектурної пам’ятки. Ми сподіваємося привернути увагу українців та всього світу до проблеми збереження національно-культурного багатства. Ми прагнемо надихнути українців доглядати за своїми родючими землями та історичною спадщиною, дбати про них і любити.

ТЕКСТ: СЕРГІЙ РОДІН

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також