Новини / Фінанси     25 лютого 2019 14:42

Банки прокредитували фермерів на 950 млн грн за агророзписками

Минулого року кількість кредиторів, які фінансували фермерів за аграрними розписками зросла до 53. Це – майже вп’ятеро більше, ніж роком раніше – 11. Банківські установи прийняли найбільше аграрних розписок – 225. Кожен третій виписаний документ потрапляв до банків.

Про це повідомляє AgroTimes.

Загалом банки через аграрні розписки профінансували фермерів на 950 млн. Це – 18% від загальної кількості розписок – 1250.

Читайте: Де взяти гроші на посівну-2019: ДПЗКУ розпочинає закупівлю зерна майбутнього врожаю

Найбільше фінансування – 51% (в еквіваленті на гроші – 2,6 млрд грн) – аграрії отримали від підприємств, що надавали сільськогосподарську техніку та інші технічні ресурси.

Трохи менше – 1 млрд грн (20%) – фермерів профінансували дистриб’юторські компанії. Ще половину мільярда аграрії отримали від переробників і експортерів.

Як раніше повідомляв Landlord, UKRSIBBANK відкриває нову програму кредитування фермерів за аграрними розписками. Відтепер отримати кредит до 5 млн грн можна під заставу майбутнього врожаю. Поки що проект пілотний. Банк вивчатиме попит малого та середнього бізнесу на послугу. Проект реалізований за підтримки IFC.

Читайте також