Новини / Фінанси     25 лютого 2019 14:42

Банки прокредитували фермерів на 950 млн грн за агророзписками

Минулого року кількість кредиторів, які фінансували фермерів за аграрними розписками зросла до 53. Це – майже вп’ятеро більше, ніж роком раніше – 11. Банківські установи прийняли найбільше аграрних розписок – 225. Кожен третій виписаний документ потрапляв до банків.

Про це повідомляє AgroTimes.

Загалом банки через аграрні розписки профінансували фермерів на 950 млн. Це – 18% від загальної кількості розписок – 1250.

Читайте: Де взяти гроші на посівну-2019: ДПЗКУ розпочинає закупівлю зерна майбутнього врожаю

Найбільше фінансування – 51% (в еквіваленті на гроші – 2,6 млрд грн) – аграрії отримали від підприємств, що надавали сільськогосподарську техніку та інші технічні ресурси.

Трохи менше – 1 млрд грн (20%) – фермерів профінансували дистриб’юторські компанії. Ще половину мільярда аграрії отримали від переробників і експортерів.

Як раніше повідомляв Landlord, UKRSIBBANK відкриває нову програму кредитування фермерів за аграрними розписками. Відтепер отримати кредит до 5 млн грн можна під заставу майбутнього врожаю. Поки що проект пілотний. Банк вивчатиме попит малого та середнього бізнесу на послугу. Проект реалізований за підтримки IFC.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також