Новини / Трейдинг     08 січня 2020 16:47

Банановий рекорд: Україна показала небачені обсяги імпорту

У 2019 році Україна побила власний рекорд з імпорту бананів. За рік обсяги виросли на 9%, до 275 тисяч тонн. 

Про попередні підрахунки підсумків року пише Українська плодоовочева асоціація на своєму сайті

Аналітики асоціації що рекордний показник імпорту бананів відбувається попри те, що українські садоводи теж нарощують обсяги за останні роки, а кількість споживачів зменшилася внаслідок втрати контролю над територіями Сходу України і Криму.

За підрахунками фахівців, протягом року кожен житель України в середньому з’їв 6 кг бананів. Це свідчить про ріст показників споживання на бананів на душу населення в Україні на 20-22% порівняно з 2013 роком. 

Читайте: На Львівщині вирощують банани за космічними технологіями.

Натомість споживання яблук в Україні становить 11 кг за рік на душу населення. 

Економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Єрмак вказує, що статистично українці за рік споживають в середньому 9 кг куплених яблук і 2 кг яблук власного виробництва жителями сільських територій. У грошовому вираженні все одно виходить, що наші співвітчизники витрачають більше на банани: за рік близько 170 грн ($ 7.2), а на яблуко – лише близько 110 грн ($ 4.7). Експерт припускає, що банани забезпечують у роздрібній торгівлі в півтора рази більше виручки, ніж яблука, тому супермаркети активніше реалізовують саме банани. Цифри свідчать, що роздрібний оборот бананів в Україні в 7,5 млрд грн ($ 320 млн), у той час як роздрібний оборот яблук 4,4 млрд грн ($ 190 млн).

Інші тропічні фрукти також стають в Україні більш популярними: росте імпорт мандаринів, апельсинів, грейпфрутів, хурми, ківі, авокадо, ананасів, манго та ін. 

Landlord раніше повідомляв про зберігання яблук: українські садівники будують модернізовані сховища.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також