Новини / Ринок землі     29 червня 2018 10:06

Бакуменко: До запровадження ринку землі необхідно прийняти ще цілий ряд законопроектів


До відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення Верховній Раді України необхідно прийняти ще цілий ряд законодавчих актів. Про це на свої сторінці у Facebook написав заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України Олександр Баукменко.

За його словами, Насамперед, необхідно визначити процедуру консолідації масивів земель сільськогосподарського призначення, вирішити питання правової долі земель колективної власності колишніх сільськогосподарських підприємств, передати землі сільськогосподарського призначення державної власності, які знаходяться за межами населених пунктів, до комунальної власності об’єднаних територіальних громад, встановити дієві законодавчі запобіжники для унеможливлення рейдерського захоплення земель та іншого майна сільськогосподарських підприємств.

«Ці законопроекти напрацьовані, пройшли розгляд в нашому комітеті та очікують розгляду в сесійній залі. Без врегулювання на законодавчому рівні цих важливих питань запровадження цивілізованого обігу земель сільськогосподарського призначення є неможливим. Тому саме над цими питаннями Аграрний Комітет працює спільно з Парламентом на даний час», – заявив Бакуменко.

Він нагадав, що на даний час в Україні діє мораторій на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земель сільськогосподарського призначення. Земельним кодексом України передбачено, що мораторій діє до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення. Встановлено також ще одне законодавче обмеження, що мораторій може бути знято, але не раніше 1 січня 2019 року. У Верховній Раді України на сьогодні зареєстровані та знаходяться на розгляді три законопроекти, якими пропонується врегулювати порядок обігу земель сільськогосподарського призначення (реєстр. № 5535, № 5535-1 та № 7112).

«Українські аграрні асоціації виробників сільськогосподарської продукції рекомендують запроваджувати обіг земель сільськогосподарського призначення поетапно. Це обумовлено тим, що Україна є аграрною країною, тому питання купівлі-продажу найважливішої для аграріїв складової – сільськогосподарських земель, є надзвичайно резонансним в частині того, хто матиме право купувати сільськогосподарську землю», – наголосив заступник голови агрокомітету.

Та додав, що світовий досвід з даного питання свідчить, що кожна із країн вводила на етапі відкриття вільного продажу земель с/г призначення, певні обмеження для захисту економічних інтересів та забезпечення продовольчої безпеки своїх країн, які з часом скасовували та запроваджували лібералізований ринок земель.

«Тривалість етапів запровадження обігу сільськогосподарських земель від моменту відкриття ринку земель до повної його лібералізації – це найбільш дискусійне питання разом із питанням щодо кількості сільськогосподарських земель, якими матимуть право володіти громадяни та юридичні особи України. Це завдання мають вирішити народні депутати України приймаючи закон про обіг земель сільськогосподарського призначення», – зазначив Олександр Бакуменко.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також