Новини / Аналітика     15 січня 2020 17:02

Австралійські фермери та експерти рахують збитки від пожеж

Аналітики вважають, що найбільше від безпрецедентних пожеж постраждає ринок молочної продукції в Австралії. Також може знизитися виробництво м'яса, вовни і меду, завдано шкоди виноградникам.

Про те, як пожежі вплинуть на аграрний сектор Австралії, пише Bloomberg.

Безпрецедентні пожежі знищили багато пасовищ, домашню худобу, завдали шкоди виноградникам. Постраждало 1,5% території країни, це більше, ніж уся Шотландія. Аналітики підраховують збитки для галузей сільського господарства.

Молочна галузь

Пожежі завдали найбільшої шкоди інфраструктурі та сільськогосподарським угіддям регіонів-виробників молока: Вікторії і Новому Південному Уельсу. Саме тут знаходиться більше половини спалених земель. Тому аналітики вважають, що найбільше постараждає молочна галузь. Усього у Австралії спалено близько 100 ферм. Виникли проблеми збору молока з уцілілих ферм.

Але все ж компанії, що займаються збором молока, заявляють, що ці труднощі істотного не вплинуть на їхню роботу.

М’ясо

І Новий Південний Уельс і Квінсленд, де від пожеж постараждало 2,5 мільйона гектарів території, є основними виробниками червоного м’яса. У вівторок галузева група Meat & Livestock Australia повідомила, що близько 80 тисяч ранчо знаходяться у постраждалих районах країни.

Вірогідні втрати близько 1,7 мільйона овець і 450 тисяч голів великої рогатої худоби. Це веде до скорочення на 2,4% національного поголів’я овець і зниження на 1,8% загальної чисельності великої рогатої худоби в 2020 році.

Вовна

Найбільше вовни виробляють Новий Південний Уельс і Вікторія. За даними Meat & Livestock Australia, близько 13% національного поголів’я овець припадає на регіони, які зазнали значного впливу, а ще 17% – частково.

Лісові пожежі зменшать виробництво вовни в країні, яке вже й так скоротилася через посуху. Прогнозується падіння виробництва стриженої вовни на 9,2% до 272 млн кг у порівнянні з роком раніше.

Вино і виноград

Огляд карт пожеж показує, що в постраждалих від пожеж районах налічується 1500 гектарів виноградників, це 1% загальної площі виноградників в Австралії.

За даними Wine Australia, окремим виноградником, і винарням завдано нищівної шкоди, на відновлення потрібні роки. Уражені райони – це Аделаїдські пагорби в Південній Австралії, а також виноробні регіони на узбережжях у Новому Південному Уельсі, а також частини Вікторії і Квінсленда.

Мед

В Австралії скоротиться виробництво меду, оскільки внаслідок посухи і лісових пожеж недостатньо пилку і нектару.

У Новому Південному Уельсі, який виробляє 45% меду країни, за даними місцевої Асоціації бджолярів, спалені тисячі вуликів, багато пошкоджено.

Прогнозується, що виробництво меду протягом наступних 10 років буде на 30% нижче за історичний середній рівень. Польові бджоли найбільше постраждали від лісових пожеж. Голодним бджолам пропонують цукор, а деякі вулики перемістили в національні парки, що не постраждали від пожеж.

Втрата бджіл завдасть збитків господарствам, що залежать від запилення, у тому числі тим, які вирощують мигдаль.

Читайте: Наслідки масштабних пожеж у Австралії: гинуть люди, худоба горить заживо

Зерно

За даними Rabobank, посівні площі, в основному, не пошкоджені вогнем. У східній частині Вікторії банк очікує втрати фуражу і зерна, а також відзначає втрати пасовищ. Через втрати пасовищ виникли проблеми з кормом для худоби і додаткова потреба в фуражі.

Як повідомляв раніше Landlord, USDA у своєму звіті за вересень 2019 року знизила світовий прогноз щодо пшениці за рахунок Австралії та Казахстану.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також