Новини / Клімат     08 січня 2020 09:25

Наслідки масштабних пожеж у Австралії: гинуть люди, худоба горить заживо

У ЗМІ з’являються фото безпрецедентних лісових пожеж, які охопили Австралію. Є інформація про загибель двох рятувальників та 17 зниклих безвісти людей. Австралійські фермери посилають свого прем’єра «до біса» та самі рятують тварин, не завжди це вдається.

У Австралії тривають масштабні лісові пожежі, які нищать на своєму шляху все живе. Вражаючі фото розмістили BBC та Преса України.

У країні оголошено надзвичайний стан. ВВС пише про наслідки пожеж у штатах Новий Південний Вельс і Вікторія: «Помаранчеве небо, задимлення, трупи тварин вздовж доріг». Принаймні 17 людей у цих штатах зникли безвісти. Раніше ЗМІ повідомляли про загибель двох рятувальників-волонтерів, які допомагали пожежним.

Вогонь знищує будинки (з грудня згоріло понад 1400), фермери втрачають у палаючій стихії поголів’я худоби.  Як повідомляють ЗМІ, уже довелося закопати в землю понад 100 тисяч овець і ВРХ. Австраліййські ветеринари затосовують евтаналізацію худоби, яка травмувалась.

Пожежі викликали суспільний гнів у Австралії, адже синоптики попереджали про їх імовірність заздалегідь. Мешканці ж звинувачують уряд країни в тому, що не вжиті дієві заходи з протидії лиху. Відомо, що прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон через критику перервав свою відпустку на Гаваях, куди він спочатку відбув у розпал пожеж.

«Ви ж з медіа? Передайте прем’єру, щоб йшов до біса!» – цю фразу австралійського пожежного-рятівника записав телеканал «7 News». Вона стала популярною в Австралії,  і тепер фермери теж посилають прем’єра до біса та намагаються самотужки рятувати худобу, допомагаючи один одному. Люди жертвують гроші на допомогу фермерам.

 «Якщо у когось є вівці та велика рогата худоба в зоні пожеж, ми готові прийняти шість-сім тисяч тварин і будемо піклуватися про них як про своїх», – написав у соцмережі один зі співвласників ферми Вікторія Ендрю Фрешвотер, передає BBC.

Читайте: Температурна карта планети в грудні 2019 року. Австралія у вогні

Міністр МВС Арсен Аваков 6 січня повідомив, що Україна готова направити на допомогу до Австралії протягом 24-36 годин до Австралії 200 спеціально підготовлених рятувальників, потрібна згода країни.

Австралія не вперше стикається з лісовими пожежами. Країна є одним з найбільших у світі джерел викидів парникових газів на душу населення.

Раніше Landlord писав про масштабні лісові пожежі у Бразилії.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також