Новини / Рослинництво     07 лютого 2022 21:00

Аргентинська зернова біржа знизила прогноз урожаю соєвих бобів

Аргентина є провідним світовим експортером соєвої олії

Аргентинська зернова біржа в Буенос-Айресі в четвер знизила прогноз урожаю соєвих бобів на 2021/22 МР до 42 млн т з 44 млн т раніше через нижчу врожайність і меншу площу посіву, ніж планувалося спочатку. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що Аргентина є провідним світовим експортером соєвої олії та шроту та третім за величиною експортером неперероблених бобів. У грудні-січні вона постраждала від сильної посухи з високими температурами, що пошкодили посіви.

Конкуруюча зернова біржа Росаріо в січні також знизила прогноз виробництва сої до 40 млн т і знизила прогноз виробництва кукурудзи на 8 млн т після того, як тривалий період посухи вдарив по цих двох культурах на ключових стадіях розвитку.

«Нестача поверхневої вологи на обох кінцях сільськогосподарських площ стримувала початкові плани щодо посадки. Більш того, внаслідок високих температур та обмежених запасів води в основних регіонах у критичні періоди, потенціал продуктивності може зафіксувати втрати до 30%. У циклі 2020/21 МР виробництво сої в Аргентині становитиме 43,1 млн т», — йдеться у звіті біржі Буенос-Айреса щодо врожаю.

Сівба кукурудзи завершена на 99%. Аргентина посідає друге місце у світі з експорту зернових.

«Велика площа посіву в сезоні 2021/22, збільшена на 7,6% у порівнянні з попередньою кампанією, може призвести до рекордного врожаю кукурудзи в 57 млн т, хоча зниження врожайності внаслідок посухи може призвести до зниження цієї оцінки», — йдеться в повідомленні.

Біржа в Буенос-Айресі зазвичай чекає на повне завершення сівби, перш ніж коригувати свої прогнози. У сезоні 2020/21, за прогнозами експертів, виробництво кукурудзи в Аргентині складе 52,5 млн т.

Раніше Landlord повідомляв, що Аргентина завершила збирання пшениці з рекордним врожаєм.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також