Новини / Трейдинг     30 грудня 2020 14:00

Експортні ціни на українську пшеницю продовжують зростання

Ціни зростають через невизначеність з обсягами постачання пшениці з РФ внаслідок введення експортного мита з лютого наступного року

Через невизначеність, пов’язаної з експортом пшениці з Росії, ціни на експорт української пшениці на минулому тижні виросли на $3 за 1 тонну. РФ прийняла рішення про введення експортного мита на пшеницю на період з 15 лютого по 30 червня 2021 року. Про це повідомляє видання World Grain з посиланням на агентство Reuters.

Так, за інформацією Reuters, наприкінці минулого тижня ціни на українську пшеницю з вмістом білка 12,5% досягли $263 за 1 тонну на умовах поставки FOB Чорне море. Крім того, агентство нагадало, що Україна у поточному маркетинговому році планує експортувати 17,5 млн тонн пшениці в рамках граничного обсягу, встановленого у меморандумі, що уклали учасники зернового ринку і мінекономіки.

При цьому, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко повідомив, що прогноз загального обсягу експорту зернових з країни було знижено з 44,8 млн тонн до 44,2 млн тонн.

ЧитайтеЯкою буде конкуренція на ринку рослинних олій у 2021 році

Наразі, за даними аналітичної компанії Agritel, експортні ціни на українську пшеницю зросли до $265-267 за 1 тонну, а ціни на російську пшеницю – до $269 за 1 тонну.

У 2020 році валовий збір зернових в Україні за даними міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства склав 65,4 млн тонн, а валовий збір пшениці – 25,1 млн тонн. При цьому врожай всіх основний культур становить за даними міністерства 83,8 млн тонн.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що закупівельні ціни на соняшник в Україні зросли на 900 грн/т

Читайте також