Новини / Фінанси     24 травня 2020 10:50

Аргентина опинилась на межі дефолту через прострочені виплати по облігаціям

Чергове падіння аргентинського песо стане стимулом для активізації експорту сільгосппродукції і посилить конкуренцію для українських трейдерів

Аргентина 22 травня пропустила виплату по зовнішнім облігаціям $500 млн і опинилась у стані технічного дефолту. Про це пише The New York Times.

Строк погашення відсотків по бондах вичерпався ще 22 квітня, але у уряду латиноамериканської країни був місяць на переговори щодо реструктуризації частини боргу розміром $65 млрд.

Як передає NYT, президент Аргентини Альберто Фернандес недооцінив пропущений платіж і заявив, що уряд не прийме угоду, яка посилює фінансовий тягар для громадян в умовах підірваною пандемією економіки.

Водночас, Альберто Фенандес у промові з цього приводу заявив: «Я хочу, щоб світ побачив в нас гідну країну, яка виконує свої зобов’язання». Він оголосив, що переговори з кредиторами продовжаться до 2 червня.

Зазначимо, що цей дефолт вже дев’ятий у історії країни. Попередній Аргентина пройшла лише п’ять років тому – у 2014 році. А найбільш нищівним був дефолт 2001 року, коли внаслідок різкого падіння рівня життя, у країні відбулися масштабні акції протесту, які доходили до силового протистояння.

Читайте: Від Франції до України: літо-2020 буде посушливим і спекотним 

До 2016 року Аргентина була виключена з ринку зовнішніх запозичень, але вже наступного, 2017 року несподівано спромоглася вигідно розмістити 100-річні доларові облігації, що користувалися великим попитом у інвесторів.

Наразі розбита кризою латиноамериканська країна, яка протягом останніх двох років знаходиться у стані рецесії, сумарно заборгувала $324 млрд, що складає 90% ВВП. Втім, економічні оглядачі зазначають, що зараз Аргентина не має достатніх для погашення боргу активів за кордоном, в разі, якщо всі бонди будуть подані на дострокове погашення. Тому висловлюється припущення, що стану неконтрольованого дефолту на цей раз вдасться уникнути.

Додамо, що Аргентина на світовому ринку є одним з провідних постачальників сільськогосподарської продукції, зокрема, пшениці, кукурудзи, насіння соняшника і продуктів його переробки. Наприклад, вона є третім глобальним постачальником кукурудзи після США і Бразилії, Україна посідає четверте місце (за підсумками 2019/2020 маркетингового року).

Очікуване внаслідок дефолту різке падіння аргентинського песо буде природним чином стимулювати експорт і створить додаткову конкуренцію для українських трейдерів у частині продукції рослинництва. Аналогічна ситуація, до речі, виникла рік тому, коли після падіння реалу, Бразилія значно наростила експорт зерна.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Аргентина намагається наростити свою частку у світовому експорті пшениці.

Фото: Euronews

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також