Новини / Трейдинг     21 травня 2020 16:10

Аргентина намагається розширити свою частку у світовому експорті пшениці

У новому 2020/2021 маркетинговому році латиноамериканська країна рекордно збільшить площі під пшеницею і соняшником

У новому маркетинговому році Аргентина має намір суттєво збільшити експорт сільськогосподарської продукції. Так, згідно із даними Oil World, у 2020/2021 МР будуть значно збільшені площі під пшеницею та соняшником.

Експерти прогнозують, що під пшеницею аргентинці задіють 6,8 млн га сільськогосподарських земель. У поточному сезоні під культурою було 6,6 млн га. В свою чергу, під соняшник заплановано 1,9 млн га. Торік цей показник становив 1,65 млн га. Зазначимо, що всі ці показники є рекордними для країни.

Розширення посів під культурами пояснюється привабливими закупівельними цінами, що зараз сформувалися на внутрішньому ринку Аргентини. Крім того, рентабельність виробництва пшениці та соняшника там порівняно висока.

Водночас,  експерти знизили прогноз площ сівби під кукурудзою до 3-х річного мінімуму.  Передбачається, що у 2020/2021 маркетинговому році аргентинці засіють цією культурою 7,3 млн га проти 7,6 млн га в році, що минає.

Читайте: Як в ДП «Зернятко» захищають від хвороб сою та соняшник

В свою чергу, площі під соєвими бобами, скоріш за все, залишаться на стабільному рівні у 17,3 млн га.

В цілому, посівні площі під сільгоспкультурами в Аргентині у прийдешньому маркетинговому році очікуються на рівні 38,25 млн га., що також є рекордним показником.

У USDA (Міністерство сільського господарства США) прогнозують, що у 2020/2021 маркетинговому році Аргентина зможе збільшити експорт пшениці на 1 млн т.  Зараз, згідно із даними Міжнародній ради по зерну (International Grains Council, IGC) доля Аргентини у світовому виробництві пшениці складає 2,5%.  складе 77,5 млн. т.

Що стосується соняшника, то в USDA вважають, що експорт культури з Аргентини у 2020/2021 році у порівнянні із обсягами поточного року не зміниться і становить 34 млн т. Інша справа, що у зв’язку із розширенням світової торгівлі кукурудзою, яке прогнозують американці, доля аргентинської кукурудзи у глобальному експорті дещо знизиться – із 20% до 18,6%.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про рекордне зниження посівних площ під соєю в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також