Новини / Фінанси     24 травня 2020 10:50

Аргентина опинилась на межі дефолту через прострочені виплати по облігаціям

Чергове падіння аргентинського песо стане стимулом для активізації експорту сільгосппродукції і посилить конкуренцію для українських трейдерів

Аргентина 22 травня пропустила виплату по зовнішнім облігаціям $500 млн і опинилась у стані технічного дефолту. Про це пише The New York Times.

Строк погашення відсотків по бондах вичерпався ще 22 квітня, але у уряду латиноамериканської країни був місяць на переговори щодо реструктуризації частини боргу розміром $65 млрд.

Як передає NYT, президент Аргентини Альберто Фернандес недооцінив пропущений платіж і заявив, що уряд не прийме угоду, яка посилює фінансовий тягар для громадян в умовах підірваною пандемією економіки.

Водночас, Альберто Фенандес у промові з цього приводу заявив: «Я хочу, щоб світ побачив в нас гідну країну, яка виконує свої зобов’язання». Він оголосив, що переговори з кредиторами продовжаться до 2 червня.

Зазначимо, що цей дефолт вже дев’ятий у історії країни. Попередній Аргентина пройшла лише п’ять років тому – у 2014 році. А найбільш нищівним був дефолт 2001 року, коли внаслідок різкого падіння рівня життя, у країні відбулися масштабні акції протесту, які доходили до силового протистояння.

Читайте: Від Франції до України: літо-2020 буде посушливим і спекотним 

До 2016 року Аргентина була виключена з ринку зовнішніх запозичень, але вже наступного, 2017 року несподівано спромоглася вигідно розмістити 100-річні доларові облігації, що користувалися великим попитом у інвесторів.

Наразі розбита кризою латиноамериканська країна, яка протягом останніх двох років знаходиться у стані рецесії, сумарно заборгувала $324 млрд, що складає 90% ВВП. Втім, економічні оглядачі зазначають, що зараз Аргентина не має достатніх для погашення боргу активів за кордоном, в разі, якщо всі бонди будуть подані на дострокове погашення. Тому висловлюється припущення, що стану неконтрольованого дефолту на цей раз вдасться уникнути.

Додамо, що Аргентина на світовому ринку є одним з провідних постачальників сільськогосподарської продукції, зокрема, пшениці, кукурудзи, насіння соняшника і продуктів його переробки. Наприклад, вона є третім глобальним постачальником кукурудзи після США і Бразилії, Україна посідає четверте місце (за підсумками 2019/2020 маркетингового року).

Очікуване внаслідок дефолту різке падіння аргентинського песо буде природним чином стимулювати експорт і створить додаткову конкуренцію для українських трейдерів у частині продукції рослинництва. Аналогічна ситуація, до речі, виникла рік тому, коли після падіння реалу, Бразилія значно наростила експорт зерна.

Новини за темою:  Яйця в Україні подешевшали: скільки тепер коштує десяток і де найвигідніше купувати

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Аргентина намагається наростити свою частку у світовому експорті пшениці.

Фото: Euronews

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також