Новини / Рослинництво     21 травня 2020 12:40

В Україні очікується рекордне скорочення посівних площ під соєю

Поки що аграрії засіяли 1,15 млн гектарів культури і за прогнозом значного збільшення посівів не планується

Станом на кінець минулого тижня українські сільськогосподарські підприємства за засіяли трохи менше 1,15 млн га сої з запланованих 1,45-1,6 млн га. Таку інформацію наводить інформаційно-аналітичний портал АПК України.

За розрахунком Юлії Іваницької, аналітика ІА «АПК-Інформ», площі під культурою у 2020 році зменшаться на 6% у порівнянні з минулим роком, що буде найнижчим показником за останні 7 років.

Читайте: Як в ДП «Зернятко» захищають від хвороб сою та соняшник

За її словами посіви цієї бобової культури у кращому разі лишаться на минулорічному рівні – 1,7 млн га. Якщо ж відбудеться прогнозоване скорочення площ до 1,6 млн га і менше, це означатиме скорочення валового збору на 4-9%. На думку аналітика, реальна цифра валового збору сої у 2019 році становила 4,35 млн т, що на 650 тисяч тон більше, аніж офіційні дані.

Додамо, що на зниження популярності сої серед українських агровиробників впливає декілька чинників. Передусім, це запровадження скандально відомих «соєвих поправок» та несприятливі кліматичні умови, зокрема, зменшення кількості опадів. Соя перетворюється на досить ризиковану культуру в плані рентабельності вирощування.

З іншого боку цілком ймовірно, що ті господарства, які практикують інтенсивну технологію вирощування сої, можуть очікувати підвищення попиту на цю культуру та зростання ціни за 1 т.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про підвищення цін на олійні в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також