Мінагрополітики та КSE розробляють нову модель агростатистики України

Міністерство аграрної політики та продовольства України та Київська школа економіки (КSE) напрацьовують нову модель збору інформації для аграрної статистики. Модель буде розроблена з урахуванням вітчизняних особливостей та зможе інтегруватися у європейську систему.
Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький наголосив на необхідності підготувати проєкт моделі збору та обробки інформації, яка б відповідала потребам України.
“Це є важливим аспектом на шляху України до Європейського Союзу та для її повоєнного відновлення. Ми повинні чітко порівняти наші показники та системи збору агростатистичної інформації, зрозуміти чого у нас немає, проаналізувати можливість включення необхідних показників в існуючі моделі збору інформації та внести необхідні зміни до нормативно-правових актів для модернізації старих або створення нових механізмів”, – підкреслив Висоцький.
Окремо учасники зустрічі зупинились на проблемах, які виникають зі збором даних про збитки на окупованих та деокупованих територіях. Зокрема, на складностях отримання репрезентативної інформації з окупованих територій.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Нова модель збору інформації для аграрної статистики буде розроблена з урахуванням всіх цих проблем. Вона дозволить отримувати точні та актуальні дані про стан сільського господарства в Україні, які будуть корисними для планування та реалізації державної політики в цій сфері.
Нагадаємо, на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України з’явився новий розділ “GrainUkraine — статистика аграрних ринків”, в якому зібрані дані основних показників балансу ключових культур та продуктів переробки на світових ринках.
Мінагрополітики у партнерстві із компанією Agrochart розробили новий сервіс для користувачів ДАР − Огляд ринку. У цьому розділі можна відстежувати світові ціни на основні види сільськогосподарської продукції. Розділ доступний з головної сторінки Кабінету користувача (кнопка “Огляд ринку”), а також у меню в лівій частині сторінки (розділ “Від партнерів”).
ДАР автоматично підтягує з державних ресурсів ключову інформацію про виробників та самостійно повідомляє аграріїв про нові програми та можливості. Доступ до даних мають лише ті установи, що безпосередньо надають підтримку ДАР і лише з дозволу агровиробника.
Валерія Пепеля