Аналітика

Мінагрополітики та КSE розробляють нову модель агростатистики України

Міністерство аграрної політики та продовольства України та Київська школа економіки (КSE) напрацьовують нову модель збору інформації для аграрної статистики. Модель буде розроблена з урахуванням вітчизняних особливостей та зможе інтегруватися у європейську систему.

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький наголосив на необхідності підготувати проєкт моделі збору та обробки інформації, яка б відповідала потребам України.

“Це є важливим аспектом на шляху України до Європейського Союзу та для її повоєнного відновлення. Ми повинні чітко порівняти наші показники та системи збору агростатистичної інформації, зрозуміти чого у нас немає, проаналізувати можливість включення необхідних показників в існуючі моделі збору інформації та внести необхідні зміни до нормативно-правових актів для модернізації старих або створення нових механізмів”, – підкреслив Висоцький.

Окремо учасники зустрічі зупинились на проблемах, які виникають зі збором даних про збитки на окупованих та деокупованих територіях. Зокрема, на складностях отримання репрезентативної інформації з окупованих територій.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нова модель збору інформації для аграрної статистики буде розроблена з урахуванням всіх цих проблем. Вона дозволить отримувати точні та актуальні дані про стан сільського господарства в Україні, які будуть корисними для планування та реалізації державної політики в цій сфері.

Нагадаємо, на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України з’явився новий розділ “GrainUkraine — статистика аграрних ринків”, в якому зібрані дані основних показників балансу ключових культур та продуктів переробки на світових ринках.

Мінагрополітики у партнерстві із компанією Agrochart розробили новий сервіс для користувачів ДАР − Огляд ринку. У цьому розділі можна відстежувати світові ціни на основні види сільськогосподарської продукції. Розділ доступний з головної сторінки Кабінету користувача (кнопка “Огляд ринку”), а також у меню в лівій частині сторінки (розділ “Від партнерів”).

ДАР автоматично підтягує з державних ресурсів ключову інформацію про виробників та самостійно повідомляє аграріїв про нові програми та можливості. Доступ до даних мають лише ті установи, що безпосередньо надають підтримку ДАР і лише з дозволу агровиробника.

Валерія Пепеля

Валерія Ясницька

Журналіст-аналітик, редактор. Пише інтерв'ю та статті про агробізнес. Має дві вищі освіти - економічну та технічну. У друкованих та онлайн-ЗМІ працює від 2006 року. Улюблена тематика - економічне та соціально-політичне життя України.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку