Аналітика

Мінагрополітики презентувало проєкт Стратегії продовольчої безпеки України

Міністерство аграрної політики та продовольства розробило проєкт Стратегії продовольчої безпеки України. Вона передбачає довести потенціал виробництва вітчизняної агропродукції до 200 млн т, а зернових і олійних культур — до 150 млн т.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Досягнення зазначених показників може дозволити майже вдвічі збільшити обсяги експортних поставок української сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки, готових продуктів харчування”, — йдеться в документі.

Нарощування виробництва рослинницької продукції в Україні стимулюватиме розвиток тваринництва та супутнє виробництво кормів та інших харчових продуктів (білків, спецжирів, глютену, молочної продукції, м’ясної продукції тощо). Також перспективним напрямом просування продукції АПК на зовнішніх ринках автори стратегії вважають виробництво self-brand — продукції для глобальних торговельних мереж і виробників продуктів.

Найбільшими інвестиційними сегментами в міністерстві вважають:

  • “зелену” енергію та логістику (біометан, іригаційні системи, елеватори, “зелену” аграрну логістику);
  • виробництво готової продукції (фрукти, овочі та продукти їх переробки;
  • молоко й молочна продукція, м’ясна продукція);
  • виробництво техніки й ресурсів (засоби захисту рослин, азотні та комплексні добрива, сільськогосподарські продукти);
  • виробництво техніки й ресурсів (засоби захисту рослин, азотні та комплексні добрива, сільськогосподарські добрива); виробництво техніки.

“З огляду на такі перспективи пріоритетними будуть програми розвитку виробничої, ринкової та логістичної, зокрема й гідромеліоративної інфраструктури, проєкти з глибокої переробки сільськогосподарської продукції”, — йдеться в документі.

Нагадаємо, в ООН спрогнозували головні продовольчі проблеми 2024 року. У звіті ООН “Світова економічна ситуація та перспективи” на 2024 рік прогнозують уповільнення глобального економічного зростання з 2,7% у 2023 році до 2,4% у 2024 році.

Така короткострокова перспектива базується на подальшій ескалації конфліктів, млявій міжнародній торгівлі та зростанні кліматичних катаклізмів. Це вказує на тривалий період жорсткіших умов кредитування та вищої вартості запозичень.

Глобальна інфляція має знизитися з 5,7% у 2023 році до 3,9% у 2024 році. Одначе, будь-яка подальша ескалація геополітичного конфлікту посилить її. У звіті вказується на зростання геополітичної напруженості і перебої в ланцюжках поставок.

Високі ціни на продовольство в минулі роки спонукали фермерів у всьому світі вирощувати більше зернових та олійних культур. Але споживачі в 2024 році зіштовхнуться зі скороченням поставок через фактор Ель-Ніньо, експортні обмеження та вищі вимоги до біопалива.

Валерія Пепеля

Валерія Ясницька

Журналіст-аналітик, редактор. Пише інтерв'ю та статті про агробізнес. Має дві вищі освіти - економічну та технічну. У друкованих та онлайн-ЗМІ працює від 2006 року. Улюблена тематика - економічне та соціально-політичне життя України.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку