Новини / Аналітика / Трейдинг     09 березня 2024 14:15

300 тисяч тонн цукру та 46 тисяч тонн яєць: у Мінагрополітики спрогнозували обсяги експорту до Європи чутливих видів агропродукції


У Міністерстві аграрної політики спрогнозували можливий обсяг цьогорічних безмитних поставок чутливих видів агропродукції до ЄС.

Про це розповів заступник міністра агрополітики України Маркіян Дмитрасевич, коментуючи РБК-Україна рішення профільного комітету Європарламенту про продовження пільгових умов  (автономні торговельні заходи) з можливістю обмежень на імпорт з України цукру, птиці та яєць.

Як випливає із коментаря заступника аграрного міністра, наразі складно сказати максимальні обсяги товарів, які можна буде постачати з червня без обмежень до ЄС, бо ще немає чіткого механізму визначення від ЄС. Однак попередній прогноз  він зробив. Так, Дмитрасевич підкреслив, що спираючись на показники торгівлі за 2022 і 2023 роки, Україна розраховує у 2024 році на безмитне постачання до ЄС близько 300 тис. т цукру, 150 тис. т птиці та 46 тис. т яєць.

У перспективі, на його думку, потрібно внести зміни до угоди про вільну торгівлю України з ЄС, щоби щороку не продовжувати автономні торговельні заходи.

“Україна потребує більш довгострокового рішення, щоб щоразу не домовлятися про АТМ на рік. Уряд України пропонуватиме зміни (до угоди про асоціацію – Авт.) щодо вільної торгівлі, які діятимуть до моменту вступу України до ЄС”, – уточнив він.

Нагадаємо, члени Комітету з міжнародної торгівлі Європарламенту схвалили продовження заходів з лібералізації торгівлі для підтримки України та Молдови. Відповідно, з 6 червня 2024 по 5 червня 2025 будуть зняті імпортні мита та експортні квоти на аграрну продукцію з України до країн ЄС.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія планує торговельні заходи щодо України після того, як Болгарія, Польща, Румунія, Словаччина та Угорщина у спільному листі до ЄК зажадали введення імпортних мит на українське зерно через нібито недобросовісну конкуренцію, заявив речник Єврокомісії з питань торгівлі та сільського господарства Олоф Гілл.

Новини за темою:  Заморозки та нестача вологи загрожують врожаю в Україні – звіт НААН

Болгарія настоює на введенні тарифів і квот на імпорт українського зерна до Європейського Союзу. Свою вимогу країна обґрунтовує значущими труднощами, з якими стикаються місцеві фермери після скасування обмежень на торгівлю українською продукцією.

Міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини подали спільний лист до Єврокомісії, в якому висловили вимогу про введення імпортних мит на українське зерно.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також