Новини / Технології     31 березня 2021 15:35

Українські аграрії можуть гарантувати дотримання вимог щодо хлорпірифосу

Досліди показали, що повна заборона препаратів на основі хлорпірифосу в Україні є недоцільною. Наразі препаратами на його основі обробляються до 45% усіх посівів

Повна заборона використання препаратів на основі хлорпірифосу є недоцільною. Такого висновку дійшли спеціалісти Наукового центру превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя МОЗ України. Про це повідомили у асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Дослідження, проведені Науковим центром показали, що при дотриманні регламентів під час застосування препаратів на основі хлорпірифосу, українські агровиробники можуть гарантувати, що залишки цієї діючої речовини не перевищать 0,01 мг/кг, а отже відповідатимуть вимогам ЄС для імпорту сільгосппродукції.

Досліди з різними нормами внесення та у різні фази розвитку культур проводилися на озимій пшениці, ярому ячмені, кукурудзі, ріпаку, соняшнику та сої. У всіх зразках рівень залишків хлорпірифосу був нижчим за 0,01 мг/кг.

Наразі в Україні зареєстровано близько 40 препаратів на основі хлорпірифосу і, за різними підрахунками, ними обробляють від 35 до 45% усіх посівних площ. Рівноцінну заміну таким препаратам знайти на ринку доволі важко: вони є ефективними та відносно недорогими, а також забезпечують пролонговану дію, адже мають низький ризик виникнення резистентності у шкідників, і тому є майже незамінними складовими антирезистентних програм захисту різних сільгоспкультур.

ЧитайтеНа створення нових сортів кіноа у США виділено грант у $2 млн

З листопада 2020 року, як для продуктів харчування, вироблених в ЄС, так і для імпортованих, встановлено максимально допустиму норму залишків хлорпірифосу в сільськогосподарській та харчовій продукції на рівні 0,01 мг/кг. І хоча це зобов’язання безпосередньо не поширюється на Україну, прийняття цих норм може обмежити ввезення до країн ЄС сільськогосподарської продукції, що містить більше 0,01 мг/кг хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу. Для того, щоб зберегти обсяги експорту до країн ЄС та інших країн, де діють такі  вимоги, Україна також має дотримуватися цих норм.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Україна у 2020/2021 МР вже експортувала понад 16 млн т кукурудзи.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також