Новини / Інвестиції     23 жовтня 2021 13:20

Американські інвестори перебираються в Європу

Європейський регіон став справжнім глобальним гравцем з компаніями в різних категоріях

Все більше великих американських інвесторів і венчурних фірм перебираються в Європу і відкривають представництва, наймаючи місцевих фахівців. Інвесторів привертає бум європейських стартапів, вартість яких злетіла за час пандемії

Наприклад, оцінка британської платформи для проведення онлайн-заходів Hopin за два роки з моменту її заснування піднялася до $ 7,75 млрд, а шведський Фінтех-стартап Klarna подорожчав до $ 46 млрд і тепер вважається найдорожчим «єдинорогом» Європи.

Американський інвестор Алекс Феррара, партнер в Bessemer Venture Partners, який раніше вкладав в LinkedIn і Pinterest, підтвердив, що у вересні переїхав з Нью-Йорка до Лондона. Рік тому відкриття офісу в столиці Великобританії анонсувала і Sequoia Capital, одна з найвідоміших інвестфірм в світі. З пір Sequoia інвестувала в понад 10 європейських стартапів.

Деякі компанії активно наймають фахівців в Європі.

«Думка, що Європа – приречена технологічна глушина, змінилася на консенсус, що регіон став справжнім глобальним гравцем з компаніями в різних категоріях», – зазначив  лондонський інвестор Хуссейн Канджі.

За даними Pitchbook, число венчурних угод за участю американських інвесторів в Європі зросла з 359 у 2011 році до 1434 в 2021-м, а їх загальна сума за той же період збільшилася з € 2,7 млрд до € 50, 8 млрд.

Джерело: forbes

Наталія Софієнко

Читайте також