Новини    12 листопада 2021 16:25

Агрокомітет підтримав законопроєкт щодо стимулювання розвитку виноградарства

В Україні найбільшу площу виноградних насаджень має Одеська область

Аграрний комітет підтримав законопроєкт №2064 щодо стимулювання розвитку виноградарства в Україні. Зокрема пропонується встановити мінімальний строк 25 років для користування земельними ділянками під виноградниками або для їх закладення. Планується зменшити обсяги списання продуктивних насаджень внаслідок закінчення термінів оренди землі та неможливістю її подовження, а разом з тим збільшити обсяги закладення багаторічних насаджень.

Законопроєкт також розробляє механізм відшкодування витрат на посадку та збитки у разі припинення користування земельною ділянкою.

Довідка. В Україні найбільшу площу виноградних насаджень має Одеська область — 38,95 тис. Га. Це майже половина, 46 % від загальної площі країни. Основними країнами з розвиненим виноградарством є Китай та Японія. Найбільшим виробником вина в Європі є Італія, Франція та Іспанія, на Американському континенті – США та Аргентина. Найбільше столового винограду у світі виробляють Італія, Туреччина, Японія, США та Єгипет.

Раніше Landlord повідомляв, що виноград вирощувати невигідно та українські виробники опинилися в глухому куті. Спостерігається перевиробництво винограду, що призводить до низьких цін на продукцію. В такій ситуації рентабельність виноградного бізнесу падає.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...