Новини / Фінанси     30 серпня 2019 10:23

Аграрні розписки: від початку року видано на суму 8 млрд грн

Від початку 2019 року в Україні видано 1212 аграрних розписок на загальну суму 7,8 млрд грн. Цей інструмент активно використовують малі сільгоспвиробники: 90% аграрних розписок, виданих від 2015 року, – невеликі за розміром.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Важливим досягненням Проекту «Аграрні розписки в Україні» у 2019 році є використання аграрних розписок для залучення іноземного фінансування. Відзначено, що цьогоріч за 8 аграрними розписками три кредитори-нерезиденти з Естонії та Нідерландів надали фінансування на загальну суму понад $3,6 млн.

Читайте: Краще пізно, ніж ніколи: Олег Устенко про об’єднання МЕРТ і Мінагрополітики

У результаті цього малі фермери вперше отримали доступ до іноземного капіталу з конкурентною вартістю кредитних ресурсів. У міністерстві розцінюють це як «перспективний крок для залучення додаткових грошових ресурсів в українську аграрну галузь, а також зміцнення позицій України на світовому ринку».

Landlord раніше повідомляв про те, що фермерське господарство «Салікс» зі Львівської області залучило 1,2 млн грн від естонської трейдингової компанії, оформивши першу в Україні міжнародну фінансову аграрну розписку.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також