Новини / Фінанси     30 жовтня 2019 12:43

Аграрні розписки: уперше в Україні фермер отримав позику від молочного кооперативу 

Уперше в Україні видано фінансову аграрну розписку, за якою кооператив молочного напрямку кредитує одного зі своїх членів: фермеру надано кошти для утримання корів. Заставою за розпискою є майбутній урожай озимої пшениці, яка піде на виготовлення кормів для стада.  

18 жовтня 2019 року оформлено фінансову аграрну розписку, за якою кредитором є сільськогосподарський обслуговуючий кооператив молочного напрямку «Жовтневий» (Запорізька область), а позичальником – член цього кооперативу, фермер Андрій Ігнатенко.

Кооператив «Жовтневий» – учасник проєкту «Розвиток молочного бізнесу в Україні», що впроваджується за фінансової підтримки Global Affairs Canada (GAC). Цього року кооперативи-учасники проєкту прийняли рішення автономізації діяльності, зокрема через формування фондів для підтримки розвитку членів кооперативу. Адже саме стабільна членська база є запорукою успішної діяльності кооперативів.

Як показують реалії, саме ті кооперативи, котрі надають своїм членам різноманітний спектр послуг, є успішними. Так формується взаємна довіра, а члени кооперативу реально переймаються результатами діяльності та його розвитком.

Читайте: Малі фермери бояться працювати легально: Алекс Ліссітса про відкриття ринку землі

Перспектива використання аграрних розписок у сільгоспкооперативах очевидна. Раніше вони були випробувані у ягідних кооперативах, там кредитним ресурсом були саджанці. А от суттєвим нововведенням у прикладі СОК «Жовтневий» є те, що вперше кооператив надав грошові кошти своєму члену для утримання корів. Заставою за розпискою є майбутній урожай озимої пшениці, яка буде використана для виготовлення кормів для молочного стада.

Фермер Андрій Ігнатенко, який отримав кошти, розповів, що вже давно планував поліпшити умови утримання тварин, але бракувало грошей.

«Ми, як і більшість членів кооперативу, підтримали ініціативу створення фонду, з якого можна було б отримати позику. Ми звернулися до правління кооперативу, підготували бізнес-план, пройшли співбесіду і були затверджені правлінням на отримання фінансування. Ми підготували документи і протягом 2 годин оформили аграрну розписку», – розповів Андрій Ігнатенко.

За рахунок отриманих коштів фермер планує придбати дощувальну машину для забезпечення кормової бази та зробити реконструкцію стайні. Господар розраховує таким чином збільшити поголів’я тварин і підвищити продуктивність ферми.

Landlord раніше повідомляв про те, що комерційний директор господарства «Відродження» Євген Вайн вважає аграрні розписки ідеальним інструментом кредитування фермерів.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також