Новини / Фінанси     12 травня 2022 19:51

Аграріям вже вдалось залучили понад 24 млрд грн банківських кредитів

За добу видається близько 900 млн грн кредитів для підтримки власників вітчизняних агропідприємств.

Станом на 11 травня аграрії отримали кредитів для проведення посівної кампанії на суму 24 млрд 177 млн грн. Основна частина традиційно залучена за програмою портфельних гарантій 80 % – це 16 млрд 460 млн грн, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Лише за минулий тиждень банки видали 4,4 млрд грн новим 2070 агропозичальникам. Тобто за добу видається близько 900 млн грн кредитів для підтримки власників вітчизняних агропідприємств.

Додаткове фінансування с/г товаровиробники залучають в рамках програми “Доступні кредити 5–7–9”. На сьогодні його отримали вже 9 264 аграрії.

“Було зроблено все, щоб агропідприємства мали спрощений доступ до кредитування. Сьогодні їм потрібно тільки 20 % застави від суми кредиту, який вони беруть. Решту покриває державна гарантія. Важливо, що до предмета застави було додано також і зерно як основну заставу. Це важлива зміна до стандартних підходів до кредитування, які були в минулі роки. Банки оновлюють свою політику у сфері кредитування відповідно до вимог воєнного часу та намагаються по максимуму йти назустріч аграріям”, – зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

У межах програми с/г товаровиробники мають змогу залучити до 60 млн грн строком на півроку. Протягом дії воєнного стану та місяць після його завершення можуть вони отримати кредит під 0%. Після цього кредитна ставка становитиме 5 %. Обмежень за кількістю землі в обробці немає.

Понад 1 млрд грн кредитних коштів станом на сьогодні залучили аграрії восьми регіонів: Кіровоградська область (3 млрд 385 млн грн), Вінницька (2 млрд 478 млн грн), Київська (2 млрд 321 млн грн), Одеська (2 млрд 30 млн грн), Дніпропетровська (1 млрд 937 млн грн), Полтавська (1 млрд 619 млн грн), Волинська (1 млрд 518 млн грн), Львівська (1 млрд 308 млн грн).

аграрії вже залучили понад 24 млрд грн банківських кредитів

Нагадаємо, держава довіряє банкам. Банки аграріям — ні. ТОВ “АДАМА УКРАЇНА“ пропонує свою модель фінансування.

Кабінет Міністрів ухвалив постанову про додаткове виділення понад 2,3 мільярда гривень для реалізації змін щодо пільгового кредитування підприємців сільськогосподарської галузі у межах програми “Доступні кредити 5-7-9%”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також