Новини    11 квітня 2022 12:52

Українські банки не поспішають видавати кредити аграріям. Але вихід є

Держава довіряє банкам. Банки аграріям — ні. ТОВ “АДАМА УКРАЇНА“ пропонує свою модель фінансування

Регіони, які забезпечують 35% виробництва пшениці в Україні наразі під загрозою — обмеження щодо логістики, доступу до ресурсів (паливо, насіння, засоби захисту) не дають повноцінно вступати в посівну.

Сьогодні найбільшої підтримки потребують зони, що постраждали/страждають від бойових дій.

Та за цих умов банки надають підтримку лише в зонах, де все спокійно. Тому, що для них це — просто «бізнес», «розширення кредитного портфеля». Постачальники готові фінансувати аграріїв у червоній і помаранчевих зонах, але не мають гарантій держави. Банки мають гарантії держави та постачальників, але надають перевагу зеленій зоні.

«Запропонована модель фінансування з боку компанії «Адама Україна», що полягає в розподілі ризиків, де за 20% фінансування, які не покриті гарантіями Держави, може поручитися сам постачальник ТМЦ (насіння, добрива, засоби захисту рослин та інші матеріали необхідні для забезпечення посівної), на закупівлю яких передбачено надання кредиту аграрію, є перспективною та доречною в ситуації, що склалася, але наразі не збільшить «ризик апетиту» Банку щодо окремих клієнтів у регіонах зі складною поточною ситуацією. Тобто ми попередньо не прогнозуємо збільшення об’єму фінансування», — прокоментував один з провідних комерційних банків, лідер у агрокредитуванні.

Цікаво, про яке збільшення об’єму мова?

Станом на 7 квітня Донецька, Житомирська, Луганська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Чернігівська області мають нуль кредитів за «Державною програмою портфельних гарантій 80%». Нуль із 20 млрд гривень, які держава надала банкам для цієї програми!

Весь світ бачить справжній героїзм не лише ВСУ, а й аграріїв України, які попри всі виклики та загрози виходять у поля на посівну. Весь світ розраховує на пшеницю, кукурудзу з України. За прогнозами, є реальна загроза голоду в Африці та Азії цього року. Кожен має докласти максимум зусиль, щоб підтримати «аграрний фронт».

Несподівано виявилося, що під час війни банки, українські банки, просто не бажають виходити із зони комфорту. Звертаємося до керівників фінансових установ України та закликаємо змінити своє ставлення до аграріїв. Ми всі зараз в одному човні. Ваша зона комфорту не забезпечить продовольчої безпеки у воєнний час. Якщо хтось із банківського керівництва вважає, що політика відсторонення від проблем війни допоможе просто пересидіти скрутні часи не втручаючись, то це величезна помилка, яка може призвести до катастрофи.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...