Новини / Рослинництво     15 лютого 2022 18:02

Аграрії забезпечені насінням у середньому на 80% від потреби

Основним викликом, який постає перед аграріями, є підвищення вартості основних ресурсів виробництва

При формуванні врожаю нового сезону українські аграрії не очікують на суттєве збільшення витрат на насіння у загальній структурі виробничих витрат та повідомляють про високий рівень забезпеченості насінням. Про це повідомляє АПК.

«Станом на січень 2022 року, відповідно до даних ІА “АПК-Інформ”, аграрії забезпечені насінням у середньому на 80% від потреби, в той час, як для добрив і ЗЗР цей показник становить 65%, а для палива — 55%», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що понад 40% аграріїв вважають, що витрати на насіння не зростуть більш ніж на 10%. У цілому ж, як до завершення поточного сезону, так і в наступному сезоні перед аграріями постане ще багато виробничих і торговельних викликів, які потребують швидких та ефективних рішень.

«Глобальні інфляційні процеси, відчутні кліматичні зміни та переорієнтація глобальних товарних потоків продовольства формуватимуть кон’юнктуру зернового ринку найближчим часом. Основним викликом, який постає перед аграріями, є підвищення вартості основних ресурсів виробництва, що знижуватиме маржинальність виробництва, сприятиме зміні структури посівів та може негативно вплинути на показники врожайності зернових культур», — заявив керівник служби бізнес-проєктів ІА «АПК-Інформ» Андрій Купченко.

За його словами, кліматичні виклики тільки посилюватимуть цей ефект. Саме тому питання формування якісного насіннєвого фонду є як ніколи актуальними. Якісне насіння дозволить сформувати високі врожаї навіть у складних кліматичних умовах.

Раніше Landlord повідомляв, що зміни клімату вплинуть на зменшення врожайності основних агрокультур України.

Читайте також