Новини / Рослинництво     13 серпня 2019 08:59

Аграрії 11 областей України розпочали посівну озимого ріпаку

У господарствах України ранні зернові та зернобобові зібрали з площі 9,6 млн га, що становить 97% до прогнозу, намолотили 37,5 млн т зерна. Разом з тим в 11 областях уже почали посівну озимого ріпаку під урожай 2020 року, засіявши ним 52,6 тис. га, або 5% прогнозованих площ.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Під урожай 2020 року під озимий ріпак в Україні планується відвести 1,1 млн га. Потреба в насінні озимого ріпаку становить 6 тис. т, а прогнозована забезпеченість – 6,2 тис. т, тобто на 105%.

Читайте: Кандидатів у міністри треба перевіряти на поліграфі: пропозиції президенту від Ірини Паламар

Озимі зернові у фермерських господарствах планують посіяти на площі 7,3 млн га:

  • пшеницю (включаючи тритикале) – 6,2 млн га,
  • жито – 122 тис. га,
  • ячмінь – 920 тис. га.

Landlord раніше повідомляв про те, що цього року в Україні очікується рекордний урожай ріпаку – 3,9 млн т.

Рослинництво        25 квітня 2019 12:17

Заморозки не зашкодили озимим і раннім ярим зерновим – Ольга Трофімцева

Ольга Трофімцева поділилася оперативною інформацією щодо того, як вплинули погодні умови на посіви зернових та інших культур. Квітневі заморозки в Україні не зашкодили озимим і раннім ярим зерновим. Проте низька температура і дощі не йдуть на користь садівникам.

Про це повідомляє Укрінформ.

В.о. міністра аграрної політики і продовольства України Ольга Трофімцева відзначила, що дощі різної інтенсивності, які протягом останнього тижня пройшли на більшій частині території країни, значно підвищили запаси вологи в ґрунті.

Читайте: Аграрії сподіваються на продовження співпраці з Трофімцевою. Зеленський думає

Таким чином, зараз склалися задовільні агрометеорологічні умови для росту озимих і ранніх ярових зернових і зернобобових, а також для проведення сівби пізніх культур.

«Наявність заморозків, що спостерігалися в окремих районах, не була небезпечною для сходів ранніх ярих і зернобобових культур», – повідомила Ольга Трофімцева.

Оперативна інформація з різних регіонів України свідчить, що масштабних пошкоджень садів кісточкових порід від заморозків наразі не спостерігається.  Однак, за словами в.о. міністра, «погодні умови (низька температура і дощі) не сприяють формуванню високих врожаїв цих культур» у цьому сезоні.

Точніші прогнози щодо стану сільськогосподарських культур Мінагрополітики зможе зробити орієнтовно через місяць.

Landlord раніше повідомляв про те, що станом на 22 квітня, в господарствах України ранні ярі зернові та зернобобові посіяно на площі 2,1 млн га, або 93% до прогнозу. Найближчою до завершення є сівба ячменю – ним засіяли 95% запланованих площ.

Фото: Agro Ua

Поділися

Рослинництво        09 квітня 2019 08:30

Підживлення озимих в Україні завершено на 98%

У господарствах України завершують підживлення озимих культур на зерно. Роботи проведено на площі 7,4 млн га, що становить 98% прогнозованих обсягів посівів. При цьому ранніми ярими зерновими та зернобобовими аграрії засіяли вже 1,9 млн га, тобто 82% прогнозованих площ.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Роботи з підживлення озимої пшениці проведено на 98% площ (6,3 млн га), озимого жита – на 97% площ (111 тис. га); озимого ячменю – на 98% площ (990 тис. га); озимого ріпаку – на 98% площ (1,3 млн га).

Читайте: Що насправді впливає на урожайність соняшнику: Луїс Карлос Алонсо спростовує 10 міфів

У господарствах України триває посівна ранніх ярих зернових та зернобобових культур. Зокрема ячмінь посіяли на 86% площ (1,3 млн га), пшеницю – на 79% площ (131 тис. га), овес – на 68 % площ (132 тис. га), горох – на 77% площ (262 тис. га).

Також цукровими буряками засіяно 53% прогнозованих площ (130 тис. га), соняшником –  5% (262 тис. га).

Мінеральні добрива для проведення весняно-польових робіт сільгосппідприємства придбали в обсязі 100% до попередньої потреби – 1,04 млн т.

Landlord раніше повідомляв про структуру посівів ярих культур у господарствах України у 2019 році.

Фото: Володимир Мірненко

Поділися

Клімат        12 листопада 2018 11:10

Синоптики порадували фермерів: 90% сортів озимих у доброму стані

У жовтні завдяки достатній кількості тепла та вологи в грунті створилися нормальні умови  для сходу, розвитку та укоріненню посіяних озимих культур та для збирання урожаю пізніх культур.

Про це повідомляє Український Гідрометцентр.

Як зазначається, лише в окремих районах північно-східних, східних та південних областей  вологозапаси орного шару ґрунту були недостатні для проростання зерна та подальшого розвитку рослин. На частині площ, зокрема південні райони на Херсонщині,  0-10 та 0-20 см шари ґрунту були сухими зовсім, утримувалася та посилювалася ґрунтова  засуха.

“Заморозки інтенсивністю 2-3º С могли пошкодити зібрані, але неукриті бульбокоренеплоди”, — уточнили в відомстві.

Агрометеорологічні умови середини жовтня були сприятливими для збирання урожаю пізніх культур, однак для росту і розвитку озимих культур вони дещо ускладнювалися внаслідок бездощової погоди, яка призвела до зниження рівня ґрунтової вологи ґрунту, додали в Гідрометцентрі.

Читайте: Україна та ЄС збільшують товарообіг сільгосппродукції

Дощі, які відмічалися у третій декаді місяця, поповнили запаси продуктивної вологи у ґрунті й на кінець жовтня площа із недостатнім та незадовільним зволоженням ґрунту зменшилася.

Стан посівів на 90% площ оцінювався як добрий. Лише на окремих площах південних областей, де спостерігався найбільший дефіцит вологи  у ґрунті упродовж місяця,  спостерігалося пожовтіння листків нижнього ярусу та скручування верхньої частини листків. На окремих полях із озимою пшеницею відмічалась зрідженість посівів до 60-90%, підсумували синоптики.

Раніше повідомлялося, що аграрії майже завершили посів озимих зернових.

Поділися

Новини        19 червня 2018 13:41

На Київщині завершено посів ярих

Агрогосподарства Київщини 18 червня завершили посів ярих культур, повідомляє департамент агропромислового розвитку Київської обласної державної адміністрації.

За інформацією районних структурних підрозділів відомства, озимі культури посіяні на площі 192 тис. га, кукурудза – на 284,9 тис. га, горох – на 13,5 тис. га, просо – на 1 тис. га, гречка – на 6,8 тис. га, інші зернобобові – на 1,6 тис. га.

Крім того, соняшником засіяно 182,4 тис. га, соєю – 138,6 тис. га, цукровим буряком – 19,7 тис. га, озимим та ярим ріпаком – 43 тис. га. Картопля посаджена на площі 70,7 тис. га, овочі – на 21,4 тис. га.

Як повідомляв LANDLORD, станом на 18 червня в Україні намолочено 10,5 тис. тонн озимої пшениці з 4 тис. га.

Поділися

Новини        19 червня 2018 07:14

Аграрії Чернігівщини завершили посів ярих

Агропідприємства Чернігівщини завершили основний посів ярих культур, повідомляє департамент агропромислового розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації.

“Загалом, за попередніми даними, агроформування області засіяли близько 950 тис. га яриною, що на 17 тис. га більше минулорічного обсягу. Загальна посівна площа під урожай 2018 року, включаючи озимі культури та багаторічні трави, сягнула 1,25 млн га, що на 14 тис. га більше, ніж минулого року”, – зазначає відомство.

Зокрема, зерновою кукурудзою засіяно 405 тис. га (106% до прогнозу), ячменем, вівсом, пшеницею та горохом – 72 тис. га (116%). На 5 тис. га розширені площі під соняшником та кользою (ярим ріпаком), на 8 тис. га – під озимим ріпаком. При цьому майже на 6 тис. га зменшені площі під соєю.

У структурі посівних площ сільськогосподарських культур група зернових, включаючи озимі, займає понад 56% (707 тис. га), група технічних культур – більше 28% (353 тис. га). Площа під картоплею, овочевими та кормовими культурами – понад 15% (190 тис. га).

Як повідомляв LANDLORD, станом на 12 червня в декількох районах південних областей стартував збір врожаю ранніх зернових та зернобобових культур.

Поділися
Показати ще