Новини / Політика     12 серпня 2019 16:41

Кандидатів у міністри треба перевіряти на поліграфі: пропозиції президенту від Ірини Паламар

Призначаючи нових міністрів, слід встановити, чи захищають вони національні інтереси. Для цього всі кандидати на посади в уряді мають пройти перевірку на поліграфі. Таку пропозицію надіслала в офіційному листі до президента Володимира Зеленського голова АТУ Ірина Паламар.

Про це повідомляє пресслужба Асоціації тваринників України.

Голова Офісу реформ Intelligence AGRO та Асоціації тваринників України Ірина Паламар вважає, що майбутнім членам Кабміну слід влаштувати тестування на поліграфі, під час якого вони повинні довести свої прагнення «відстоювати національні інтереси, а не представляти інтереси певних геополітичних груп, фондів чи мультинаціональних компаній».

За її словами, це необхідно, аби запобігти перетворенню України на «сировинний придаток».

Читайте: Флот Нібулона: 75 суден, $600 млн та 10 років

Ірина Паламар запропонувала президентові свою допомогу в розробленні опитувальника для такого тестування.

Landlord раніше повідомляв про те, що Ірина Паламар звернулася до Володимира Зеленського з проханням залучити представників Асоціації тваринників України до робочої групи з підготовки проекту закону щодо протидії рейдерству і розповіла, що треба змінити в законодавстві для посилення прав власників бізнесу.

Політика        14 серпня 2019 11:59

Ірина Паламар очолила Офіс реформ Intelligence AGRO

В Україні створено громадську організацію – Офіс реформ Intelligence AGRO, яка займатиметься реформуванням аграрної галузі на новій діджитал-платформі. Її заснувала й очолила громадський діяч, аграрний експерт, голова АТУ Ірина Паламар.

Про це повідомляє пресслужба Асоціації тваринників України.

Офіс реформ Intelligence AGRO об’єднав висококваліфікованих експертів аграрної галузі, науковців, представників бізнесу та громадських організацій, які вже почали розробляти ефективні механізми для реформування агросектора.

Читайте: ДФС легалізувала 60 тисяч сільгосппідприємців

Експерти організації створили програму «Аграрна країна у смартфоні», яка передбачає державний аграрний менеджмент нового покоління:

 • ІТ-платформа замість численних департаментів МінАПК (Електронна держава у смартфоні щодо аграрної сфери)
 • Мінімум бюрократії – максимум електронних послуг
 • Управління процесами «знизу вгору»: від аграрія до міністра
 • Регіональні агроковоркінги у форматі open-space замість консервативних обласних агродепартаментів.
 • Створення єдиного реєстру всіх учасників аграрної сфери для електронного голосування, реалізація принципу «народовладдя».

Цей пакет пропозицій Ірина Паламар уже передала особисто президентові України. Надалі програму опрацьовуватиме Офіс президента із залученням фахівців Intelligence AGRO, які брали участь у її розробленні.

Landlord раніше повідомляв про те, що Ірина Паламар звернулася з пропозицією до президента України перевіряти кандидатів у міністри на поліграфі.

Поділися

Політика        08 серпня 2019 12:07

Зеленський назвав конкретні терміни проведення земельної реформи

Президент України Володимир Зеленський під час промови на українсько-турецькому бізнес-форумі в Стамбулі заявив, що в 2020 році в Україні з'явиться ринок землі.

Такі слова голови держави наводить Інтерфакс-Україна.

«У цьому році ми обов’язково проведемо земельну реформу, що вже в наступному році дозволить створити ринок землі на 40 млн га, яка є найкращою у світі за якістю», — сказав він.

Крім того, пан Зеленський відзначив, що в Україні вже є турецькі компанії, що володіють землею. Зокрема, мова йшлася про підприємство Онур.

Читайте: Чому оренда землі – це погано: 4 причини

Також чинний президент висловив впевненість, що після проведення земельної реформи і відкриття ринку землі, таких компаній в Україні стане більше. Особливо в південній частині України, де є необхідність у створенні й розвитку меліоративних систем.

«Тут ми також розглядаємо можливість державного приватного партнерства», — сказав президент.

За його словами, восени буде прийнято закон про концесії, що дозволить державі безпечно працювати з приватним сектором.

Раніше заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук заявив, що запуск ринку землі сільгосппризначення в Україні планується на кінець 2019 року. Це, згідно найбільш радикальної моделі, призведе до прискорення економічного зростання України на 3% в рік, а згідно з найменш радикальною — на 0,5%.

Поділися

Думки        06 серпня 2019 17:33

Виділити Зеленському землю під дачу щоб «підняти район»: рецепт подолання кризи від фермера з Верховини ВІДЕО

Подружжя Мартищуків готове віддати частку своєї землі президенту України. На думку господаря, це ключ до процвітання Верховини.

Про ідеї фермера розповідає Дзеркало Медіа.

Іван Мартищук разом з дружиною Параскевією 40 років мають господарство на полонини біля Верховини. Тримають близько 50 корів, свиней, коня та вулики. На життя заробляють здебільшого продажем молочної продукції: сиру, сметани, молока. Проте збувають усе це не підприємцям, а на місцевому ринку. Брати великими партіями ніхто не хоче.


Читайте: Державна підтримка фермерів: що зміниться у 2020 році

Іван Мартищук радіє тому, що держава почала підтримувати фермерів дотаціями, та вважає:  справи на Верховині можуть піти набагато краще. Задля району йому нічого не шкода – навіть частки своєї землі, яку він пропонує виділити Володимиру Зеленському під дачу.

«Я би тут Зеленському діляночку виділив на дачу. У Карпатах, так аби президент мені якісь ліпші удобства зробив… І ми би тут район підняли на ноги – краще би нам усім було жити у Карпатах», – каже Іван Мартищук.

Як повідомляв Landlord раніше, Кабінет Міністрів України підняв розмір допомоги та розширив спектр підприємств для отримання державної підтримки.

Поділися

Фінанси        02 серпня 2019 16:41

До 150 млн гривень в одні руки: Уряд обмежив держдопомогу фермерам

Кабінет міністрів України обмежив суму фінансової підтримки, що надається одному сільгоспвиробнику, до 150 млн грн.

Про це йдеться в Постанові КМУ від 17 липня, опублікованій сьогодні на сайті уряду.

Постанова вносить зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва).

Згідно з нею сума державної підтримки, що надається протягом одного бюджетного року суб’єкту господарювання або сільськогосподарському товаровиробнику та пов’язаним із ним особам, за напрямами держпідтримки, передбаченими пунктом  4 цього Порядку, не може перевищувати 150 млн грн.

Читайте: Урожай збирати нікому: чому вінницькі садівники відмовляються від розширення виробництва

Відзначено, що ті виробники, які у 2019 році отримали (до набрання чинності цією постановою) держдопомогу в сумі понад 150 млн грн, повертати її назад до бюджету не будуть.

Landlord раніше повідомляв про те, що у 2019 році за програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» українським фермерам нараховано 81,4 млн грн компенсацій.

Поділися

Політика        27 липня 2019 09:59

6 ключових пропозицій для подолання рейдерства: Ірина Паламар звернулася до Зеленського

Голова АТУ Ірина Паламар звернулася до Володимира Зеленського з проханням залучити представників Асоціації до робочої групи з підготовки проекту закону щодо протидії рейдерству і розповіла, що треба змінити в законодавстві для посилення прав власників бізнесу.

Про це повідомляє Agropolit.

Підписаний Володимиром Зеленським Указ «Про заходи щодо протидії рейдерству» передбачає розроблення та ухвалення законопроекту для усунення прогалин у законодавстві, які дають змогу рейдерам знищувати бізнес і відбирати нерухомість.

Читайте: На Харківщині рейдери намагалися захопити агрофірму

У зв’язку з цим голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар надіслала Президенту пропозиції щодо внесення правок до низки чинних законів для посилення гарантій захисту прав власників бізнесу.

Основні пропозиції АТУ щодо змін у законодавстві наведено на сайті Асоціації:

 • держреєстрація змін до відомостей про юрособу має здійснюватися за її місцем знаходження (у чинному законі: незалежно від місця знаходження);
 • обов’язкова перевірка нотаріусами та держреєстраторами дійсності та змісту нотаріальних довіреностей через Єдиний реєстр довіреностей (у чинному законі: реєстратор перевіряє лише дійсність довіреності);
 • скорочення строку розгляду скарги на рішення, дії або бездіяльність у сфері держреєстрації;
 • скорочення строку доведення до відома скаржнику про прийняте рішення за результатами розгляду скарги з боку Міністерства юстиції України;
 • обов’язкове нотаріальне посвідчення документів щодо переходу права власності корпоративних прав юридичних осіб (договорів купівлі-продажу, дарування тощо);
 • посилення кримінальної та адміністративної відповідальності у сфері держреєстрації.

Як повідомляв Landlord, 22 липня Президент України підписав указ «Про заходи щодо протидії рейдерству», котрий визначає набір інструментів для належного захисту власників бізнесу і протидії позбавленню їх майнових прав.

 

Поділися
Показати ще