Новини / Техніка     10 грудня 2019 10:02

Agritehnica 2019: зухвалі причіпні обприскувачі BOGUSLAV

Landlord продовжує серію публікацій із найбільшої у світі виставки сільськогосподарської техніки - Agritehnica 2019, яка відбулася в німецькому Ганновері. Другим виробником, новинки якого ми розглянули під збільшений ракурсом, стала компанія Boguslav.

Зміни кліматичних умов останніх років спричиняють підвищені вимоги до сільгосптехніки для захисту рослин в плані точності та рівномірності внесення, підвищення продуктивності і прохідності обприскувачів. Приємно, що у жорсткій конкурентній боротьбі на ринку обприскувачів упевнено почувається провідний український виробник – BOGUSLAV.

Стрімкий старт

На Agritehnica менеджмент компанії BOGUSLAV прийняв рішення дебютувати із двома причіпними моделями: меншою машиною «Кронос» 3000-22 і новим хітом на ринку – «Атлант» 4200-28.

Причіпний обприскувач «Кронос» оснащений місткістю для робочого розчину обсягом 3000 л та 22-метровою сталевою штангою із гідравлікою. Цю машину недарма привезли до Ганноверу, оскільки вона оптимально підходить для якісного своєчасного обробітку посівів на площах до 1000 га. Середній розмір фермерських господарств у більшості країн Європи становить 100-300 га і «Кронос» цілковито спроможний закрити питання із захистом рослин у середньостатистичному господарстві в Євросоюзі.

Читайте: Керівник господарства Дмитрівка Віктор Шипов: Як отримати 52 ц ячменю без опадів

Навіщо німецькому чи французькому фермеру український обприскувач, якщо на тамтешньому ринку не бракує машин найвідоміших світових виробників? Відповідь проста: європейські аграрії дуже гарно уміють рахувати гроші. Вони просто змушені це робити з огляду на порівняно низьку рентабельність виробництва і необхідністю день у день закривати усі платежі. BOGUSLAV вже має успішний досвід постачання своїх обприскувачів до країн Східної Європи і тамтешні покупці ані на мить не пошкодували про таке рішення.

Переваги конструкції

Конструкція сучасних моделей обприскувачів значною мірою уніфікована. На машинах із маркуванням BOGUSLAV використовуються ті самі компоненти, що і на розрекламованих новинках відомих світових брендів. «Кронос» оснащений розпилювачами німецької компанії Lechler, трубопровідною та запірною арматурою Arag та насосами Annovi Reverberi. Виробництво цієї та інших моделей здійснюється на найсучаснішому обладнанні із дотриманням усіх найжорсткіших світових стандартів.

Поряд із тим машини BOGUSLAV є помітно дешевшими. Тому якщо у західного фермера є змога заощадити, придбавши сучасний високопродуктивний обприскувач, він цією нагодою скористається.

Тим більш, якщо мова йде про підвищені вимоги до продуктивності обприскування. В цьому плані у машини «Атлант» 4200 конкурентів буде небагато. На Agritehnica-2019 ця модель пропонувалася із баком на 4200 л та 28-метровою штангою. Однак за бажання клієнта «Атлант» може провадити захист посівів сільгоспкультур із 36-метровим робочим захватом.

При цьому «Атлант» – модель не просто високопродуктивна. Її конструкція поєднала в собі найкращий досвід компанії та сучасні світові розробки. Менеджмент поставив перед конструкторським відділом чітке завдання: створити сучасну надійну машину, яка зможе працювати за інноваційними технологіями і при цьому буде максимально простою та зручною в експлуатації. І це вдалося.

Ключовий елемент конструкції обприскувача, від якого залежить десь 70% ефективності роботи – це стабільність положення штанги. Якщо воно не витримується, то про жодну якість обробки посівів не може бути й мови. Саме тому у конструкції «Атлант» реалізовано комплексне рішення цього завдання. Це добротна маятникова підвіска у поєднанні із гідромеханічною системою, яка гасить бокові коливання. Своєю чергою динамічні коливання на раму і штангу нівелюються завдяки паралелограмній підвісці шасі.

Відзначимо також і зручність управління основними функціями обприскувача. За це відповідає керуюча панель, розташована у передній частини машини. Оператору не потрібно годинами чаклувати біля обприскувача, що істотно підвищує продуктивність роботи та мінімізує вплив людського фактору.

Новий напрям

Показово, що компанія BOGUSLAVз кожним роком дедалі впевненіше асоціюється як перший український виробник, котрий розпочав серійне виробництво самохідних обприскувачів. Наразі це машини IBIS та MAF, прототипами яких є найбільш вдалі моделі західного виробництва. Однак вже зрозуміле, що BOGUSLAVдозрів до виводу на ринок самохідних обприскувачів власного виробництва.

«Наразі конструктори BOGUSLAV працюють над двома моделями самохідних обприскувачів. Вони будуть оснащені баками обсягом 3000л і 4000 л 4000 літрів із​​шириною захвату штанги від 18 до 36 метрів. Це потужні продуктивні самохідні обприскувачі, при конструюванні яких враховуються найпопулярніші вимоги сучасних аграріїв. Уся необхідна технічна документація на включення цих моделей в програму держкомпенсації на покупку техніки вже подана на розгляд відповідної комісії, – повідомив нам керівник відділу продажів компанії Віталій Сірий.

Читайте: Більше 100% дохідності: вражаючі підсумки проекту Рентабельність соняшника

Наявні на даний час дані про технічні характеристики гучної новинки компанії свідчать про те, що мова йде про самохідний обприскувач високого класу. Звертає на себе увагу кліренс, висотою 170 см. Це дає змогу спокійно працювати із такими високорослими культурами як кукурудза, соняшник та ріпак, провадячи їх обробіток у пізніх фазах розвитку.

Тут також передбачено незалежну гідропневматичну передню та задню підвіски, сучасну гідравлічну трансмісію, 238-сильний двигун Perkinsта, двокамерні амортизатори. Ширина колії доступна у п’яти різних розмірах – від 2250 мм до 2950 мм, а також три типи кермування – робота на схилах (краб), переїзди по дорогах (2 колеса), на розворотах (4 колеса). На обприскувачі встановлюватиметься величезна комфортабельна кабіна Claas з кондиціонером, вугільним фільтром і пневматичним сидінням.

До того ж, самохідний обприскувач BOGUSLAV обладнаний комп’ютером з інтегрованим GPS-навігатором Bravo 400S, який дозволяє в автоматичному режимі підтримувати встановлену норму внесення, незалежно від зміни швидкості руху, і дає можливість управляти процесом обприскування за допомогою монітора, встановленого в кабіні. Bravo 400S автоматично відключає секції штанги, які знаходяться над уже обробленим ділянкою поля.

Нагадаємо, у першому випуску ми розповідали про новинки компанії Trimble. Зокрема, про інноваційний дисплей GFX-350, систему точкового обприскування Weed Seeker 2 та ін.

Текст: Андрій Свирід

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також