Новини / Техніка     09 грудня 2019 10:02

Agritehnica 2019: практичність та інноваційність Trimble

Landlord розпочинає серію публікацій із найбільшої у світі виставки сільськогосподарської техніки - Agritehnica 2019, яка проходить у німецькому Ганновері раз на два роки. Першим виробником, новинки якого ми розглянули під збільшений ракурсом, стала компанія Trimble.

Agritehnica 2019

Agritehnica-2019 чітко продовжує лінію попереднього форуму у Ганновері, який відбувся у 2017 році. Це курс на максимальну автоматизацію процесів, зниження впливу людського фактору із посиленням ролі цілковито автономних машин. Провідні світові виробники або вже мають діючі прототипи, або ж взагалі збираються виводити їх у серійне виробництво найближчим часом.

Також відзначимо курс агровиробників на застосування так званої професійної техніки – із максимальною продуктивністю та широким набором опцій. При цьому, світова конструкторська думка орієнтується на мінімізацію витрат енергії та ресурсів, починаючи із точного обприскування і внесення добрив та закінчуючи максимальним ущільненням маси в прес-підбирачах. Це ще один глобальний тренд, котрий із усім розмахом було продемонстровано на Agritehnica-2019.

Сільгоспмашинобудівники вже сьогодні знаходять шляхи часткової заміни гербіцидів механічними рішеннями. Увесь західний світ готується до відміни препаратів на основі гліфосату. Поза сумнівами, ця тенденція торкнеться і України. Тому вже нині варто придивитися до цих розробок уважніше.

Приємно вразили вітчизняні виробники сільгосптехніки.Учасників під синьо-жовтим прапором було понад 20 і всі вони представляли доволі агресивні та інноваційно-конкурентні машини.

Trimble на Agritehnica-2019

Компанія Trimble на Agritehnica-2019 у чергове вразила аграрний світ своїми простими точними рішеннями. Вони відразу впроваджуються у реальному секторі виробництва і їх без проблем засвоюють і керівники агрокомпаній, і оператори сільгоспмашин. Секрет такої високої ефективності криється як у потужній інтелектуальній базі Trimble, так і в постійному контакті розробників інноваційних технологій та фермерів.

Практичність

На цьогорічній «Агрітехніці» лінійка новинок Trimble була зорієнтовану на практичність застосування точних рішень. Це не «інновації заради інновацій», як то не зрідка трапляється, а конкретні зручні інструменти точного землеробства.

Це безпосередньо стосується дисплею GFX-350, який продовжує традицію сенсорних дисплеїв високої чіткості на базі Android. GFX-350 – це інструмент для безпроблемного здійснення авто водіння і управління внесенням.

Хоча автоматичне водіння сьогодні застосовується у багатьох українських господарствах, однак не скрізь цей процес можна назвати ефективним. Підводять різні моменти, починаючи зі специфіки обладнання і закінчуючи правильністю його експлуатації. Натомість покоління сенсорних дисплеївTrimble, які представляє GFX-350, розраховані на широкий функціонал за максимальної простоти застосування.

Екран з діагоналлю 7 дюймів дозволяє легко зчитувати необхідну інформацію. Виконання польових операцій контролюється декількома натисками пальця на екран. Важливо, що GFX-350 сумісний з новим навігаційним контролером NAV-500 і навігаційним контролером NAV-900. Це дає змогу водночас підвищити точність роботи обладнання і гарантувати стабільність сигналу.

Читайте: Керівник господарства Дмитрівка Віктор Шипов: Як отримати 52 ц ячменю без опадів

Це особливо відчувається у поєднанні із уніфікованою операційною системою Precision-IQ ™, що застосовується в усіх додатках Trimble. Система дозволяє працювати у полі на вищій швидкості, а отже, збільшувати продуктивність роботи техніки за гарантованого збереженості точності виконання операцій.

Навігаційний контролер NAV-500 приймає сигнали коригування від п’яти різних супутникових угруповань GNSS. Це недороге рішення забезпечує повторювану точність до 1 метра. Його універсальність дає змогу провадити усі основні види робіт в полі, починаючи від обробітку ґрунту і закінчуючи збиранням врожаю. і охоплює весь спектр сільськогосподарських операцій, серед яких обробка ґрунту, посів на широкій площі, обприскування і збір врожаю.

У поєднанні з новим дисплеєм GFX-350 або дисплеєм GFX-750 ™ більшого розміру навігаційний контролер NAV-500 підтримує ручне управління з компенсацією крену або автоматичне керування за допомогою систем рульового управління EZ-Steer® і EZ-Pilot® Pro.

Оновлення

Важливо, що вже згадуваний додаток Precision-IQ отримав істотні оновлення. Якщо за допомогою попередньої версії можна було завантажувати необхідні додатки, за наявності простого у використанні графічного інтерфейсу і підтримки Bluetooth таWi-Fi для перегляду даних в режимі реального часу, то тепер  продукт отримав ще більші можливості.

Додаток Precision-IQ може керувати обладнанням з послідовним внесенням продуктів, наприклад, мінеральних добрив, новою системою точкового обприскування Weed Seeker® 2, багато точковим внесенням продуктів ISO, шляхами доступу на поле і внесенням аміаку через систему Field-IQ ™. Себто, забезпечити дві головні переваги: максимально ефективні живлення і захист рослин завдяки точності внесення та істотну економію ресурсів, а, отже, і коштів.

Тут так само діє система запам’ятовування параметрів внесення та послідовності операцій, що істотно спрощує роботу оператора та мінімізує вплив людського фактору. При цьому Precision-IQ уніфіковано для використання на всіх дисплеях Trimble і цей додаток буде постачатися інтегрованим в усі монітори виробника.

Читайте: Більше 100% дохідності: вражаючі підсумки проекту Рентабельність соняшника

Також слід згадати про презентацію дисплеїв Müller-Elektronik з навігаційним контролером Trimble NAV-900. Як відомо, два роки тому компанія Trimble Agriculture стала власником компанії Müller-Elektronik, що спеціалізується на розробці рішень із управління агрегатами.

В результаті Trimble представила технологічні рішення, які дозволили інтегрувати дисплеї Müller разом з навігаційними контролерами Trimble. Завдяки цьому розширено функціонал дисплеїв TRACK-Guide III (Touch 800) і Touch 1200, що дає змогу автоматично керувати машинами за допомогою систем кермування Trimble через навігаційний контролер NAV-900.

Наголосимо на тому, що навігаційний контролер NAV-900 є наразі найбільш передовим GNSS-приймачем компанії Trimble. Це обладнаннянадає клієнтам максимальний час безвідмовної роботи і широкий діапазон параметрів точності – від базової до високої.

Відповідь на виклики

І нарешті однією із родзинок презентації новацій Trimle на Agritehnica-2019 стала автоматична система точкового обприскування Weed Seeker 2.

Як відомо, впродовж останніх років агровиробники усього світу зіштовхнулися із низкою взаємопов’язаних проблем в галузі захисту рослин. Це стосується, по-перше, стрімкого дорожчання препаратів, а, отже, спричинило потребу в їх якомога більш раціональному використанні. По-друге, появи резистентності у бур’янів до багатьох видів гербіцидів внаслідок внесення недостатніх норм препаратів. По-третє, посилення фітотоксичного впливу гербіцидів на сходи культурних рослин, що спричиняє стреси та зниження врожайності.

Компанія Trimble на допомогу агровиробникам запропонувала адекватну відповідь на ці виклики. Це інноваційна система точкового обприскування Weed Seeker 2, яка дозволяє знизити витрату внесених продуктів до 90% (!) при обробітку бур’янів, стійких до гербіцидів. Нові інтелектуальні датчики Weed Seeker 2 виявляють окремі бур’яни в полі і спрямовують на них чітко розраховану дозу гербіциду. Це дає змогу як заощадити на кількості препарату, так і пом’якшити ймовірну стресову дію хімікатів на культурні рослини.

При цьому застосування датчиків нового покоління дає змогу заощадити час в польових умовах, усунувши потребу в повторному калібруванні системи. В процесі роботи сенсори Weed Seeker 2 автоматично підлаштовуються під зміну температури, освітлення і грунтових умов, включно із кількістю пожнивних решток. Це гарантує точне внесення препарату за будь-яких умов. Окрім цього, складові системи WeedSeeker 2 безперервно фіксують швидкість руху та розташування штанги, що дає змогу відключати секції на вже оброблених ділянках поля і автоматично регулювати час обприскування при виконанні повороту.

Цікаво, що система Weed Seeker 2 не просто дозволяє провадити точне внесення робочого розчину, але й фіксує найбільш забур’янені ділянки на полі. В режимі реального часу агроном може оглянути проблемні площі і перед наступним обприскуванням переглядати докладні карти, складені на підставі отриманих даних.

Реальну допомогу фермеру надасть і новий додаток Trimble Auto Asset Selection App з маяками Bluetooth. Використовуючи цю програму, встановлену на дисплей GFX-750 або GFX-350, і маяки Bluetooth, система Trimble Precision-IQ зможе автоматично вибирати правильну конфігурацію агрегату.

Додаток Auto Asset Selection App можна налаштувати таким чином, щоб він відстежував робочий стан агрегату і не дозволяв оператору розпочати виконання польових операцій, якщо агрегат не підключений до трактора і не готовий до роботи.

Текст: Андрій Свирід

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також