З 2015 року інструмент аграрних розписок сприяв залученню понад $2,4 млрд у розвиток аграрного сектору України.
Про це під час Міжнародної конференції «Ведення агробізнесу в Україні» повідомила експертка з комунікацій та інформаційних кампаній проєкту IFC «Розвиток доступу агросектору України до ринків капіталу» Олеся Омеляненко.
Переваги аграрних нот:
- Функціональність:
- Використовуються для розрахунків за договорами.
- Служать інструментом для залучення фінансових ресурсів у сільське господарство.
- Зобов’язання:
- Підтверджують безумовне зобов’язання боржника, забезпечене заставою майбутньої сільгосппродукції.
- Зобов’язання можуть бути товарними (поставка продукції) або фінансовими (грошові виплати кредитору).
- Категорії оборотоздатності:
- Обмежено оборотоздатні — не передаються, окрім випадків правонаступництва, спадкування чи відповідно до акту публічного характеру.
- Частково обмежено оборотоздатні — не торгуються на організованих ринках, можуть передбачати солідарну відповідальність поручителів.
- Необмежено оборотоздатні — вільно обертаються на ринку.
Олеся Омеляненко зазначила, що досвід використання цього інструменту сформував нові потреби ринку. Це визначає майбутні кроки в модернізації та вдосконаленні аграрних розписок як одного з ключових інструментів фінансування українського агросектору.
Цей інструмент продовжує сприяти розвитку сільського господарства, забезпечуючи доступ фермерів до необхідних ресурсів і підвищуючи фінансову стабільність галузі.
Нагадаємо, запровадження нової ставки 5% військового збору вплине на заробітні плати працівників сільського господарства, зменшуючи їх на понад 600 грн на місяць.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!