Новини    27 листопада 2024 20:21

Аграрії закликають змінити митні правила для розвитку експорту продукції з доданою вартістю


Українська асоціація аграрного експорту звернулася до уряду із пропозицією реформувати митну політику, щоб стимулювати експорт готової продукції, а не лише сировини.

Про це пише propozitsiya.com.

Сьогодні понад половину українського експорту становить аграрна продукція. Проте здебільшого це сировина — зерно, олія, мед, які потім переробляються за межами країни. Причина — в митній класифікації, яка не розрізняє сировину і продукцію з доданою вартістю. Наприклад, яблука в ящиках чи насипом і фасований, чи нефасований мед експортуються за однаковими кодами УКТ ЗЕД.

Асоціація пропонує додати в митну класифікацію чітке розділення готової продукції та сировини. Це дозволить:

  • стимулювати експорт фасованої та переробленої продукції;
  • збільшити валютні надходження;
  • посилити розвиток переробної галузі всередині країни.

«Реформа кодів УКТ ЗЕД відкриє нові можливості для українських експортерів, дозволить залучати більше фінансування і зробить переробку в Україні економічно вигіднішою», — наголошують в асоціації.

Деякі країни ЄС вводять обмеження на імпорт української сировини, зокрема зерна і меду. Це створює додаткові труднощі для українських експортерів, які могли б продавати продукцію з доданою вартістю. Через такі бар’єри виробники втрачають мотивацію інвестувати у переробку, навіть попри доступність грантів та пільгових кредитів.

Асоціація вивчила митну політику США, ЄС та Туреччини і дійшла висновку, що деталізація кодів УКТ ЗЕД допоможе Україні зміцнити свої позиції на світовому ринку. Зміна правил дозволить не лише розширити можливості експорту, а й стимулюватиме зростання переробної промисловості в країні.

Нагадаємо, в Україні перевиробництво сої призвело до падіння цін на цю культуру, що змусить аграріїв зменшити посівні площі під сою та повернутися до вирощування кукурудзи в 2025 році.

Новини за темою:  Ціни на молоко в Україні: чому вартість залишається стабільною на початку травня
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...