Новини    11 червня 2018 17:15

Аграрії закликали якнайшвидше прийняти законопроект про маркування харчових продуктів


Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» закликає до якнайшвидшого прийняття законопроекту №8450 «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів». Про це повідомляє прес-служба УКАБу.

Як раніше повідомляв LANDLORD, 7 червня у Верховній Раді було зареєстровано законопроект, яким пропонується врегулювати порядок маркування харчових продуктів. У законопроекті запропоновано вичерпний перелік інформації, яка повинна бути зазначена в обов’язковому порядку на етикетці чи упаковці.

За інформацією УКАБу, законопроектом вирішується низка питань, пов’язаних з маркуванням м’ясної продукції та продукції тваринного походження, алкогольних напоїв, заморожуванням та подальшим розморожуванням певних харчових продуктів, а також з дитячим харчуванням, зокрема, щодо вмісту глютену.

«Цей законопроект важливий ще й тим, що він є євроінтеграційним і розроблений на основі Регламенту (ЄС) № 1169/2011, за співпраці з Проектом ЄС «Вдосконалення системи контролю харчових продуктів в Україні. Навколо законопроекту відбувалося багато обговорень в робочій групі, адже він стосується важливого питання інформування споживачів про вміст і безпечність продукції», – зазначив генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», Тарас Висоцький.

В асоціації стверджують, що цей  законопроект дозволить зменшити навантаження на операторів ринку шляхом систематизації положень законодавства щодо вимог до інформації про харчові продукти в одному нормативному акті. Це гармонізує процедуру маркування продукції в Україні і ЄС.

Інфографіка Проекту ЄС з безпечності харчових продуктів

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...