Новини    17 лютого 2018 15:31

Аграрії витратять на посівну в цьому році на 23% більше


Весняна посівна в цьому році буде коштуватиме 127 млрд гривень, що на 23% або 24 млрд гривень більше ніж минулого року. Весняно-польові роботи аграріям навесні 2017 року коштували 103 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба асоціації «Українського клубу аграрного бізнесу.

«Основними причинами подорожчання посівної є підвищення цін на основні виробничі ресурси, зростання витрат на оренду землі та інфляція національної валюти. Найбільше серед виробничих ресурсів зросли загальні витрати на добрива +33%, паливно-мастильні матеріали +29 та насіння +17%», – йдеться у матеріалі.

Аналітики клубу повідомили, що основу весняної посівної складатимуть чотири культури, на які припадає 92% всіх витрат. На соняшник буде витрачено 46 млрд грн, на кукурудзу 42 млрд грн, на сою 19 млрд грн і 10 млрд грн на ярий ячмінь.

Восени 2017 року під озимими культурами було засіяно 7,8 млн га, з них 5,9 млн га зайняла озима пшениця, 0,9 млн га – озимий ріпак, 0,8 млн га – озимий ячмінь та майже 0,2 млн га озиме жита.

«Цьогорічна зима наразі є сприятливою для перезимівлі озимих культур, відсоток втрат на даний момент оцінюється як один із мінімальних за останні роки, тому великого відсотку перевівання озимини наразі не прогнозується», – зазначив Петро Лахай, аналітик аграрних ринків УКАБу.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...