Новини    25 квітня 2018 11:17

Аграрії пояснили, чому не зацікавленні в урядовій програмі компенсації вартості сільгосптехніки


Середній аграрний бізнес в Україні не зацікавлений в участі у програмі часткової компенсації вартості придбаної сільгосптехніки вітчизняного виробництва. По це свідчить опитування, проведене Всеукраїнською Аграрною Радою серед аграріїв, у обробітку яких знаходиться від 500 до 5000 га землі, повідомляє прес-служба ВАР. Там нагадали, що на реалізацію цієї програми уряд в поточному році направив 945 млн гривень.

За словами власника ТОВ «Торецьке» Володимира Голованьова, через недостатню якість вітчизняної техніки він її майже не купує.

«Я в основному купую імпортну техніку, вітчизняну – дуже рідко. Якість вітчизняної техніки значно гірша. Урядова програма передбачає компенсацію вартості техніки лише на етапі купівлі. Але через її недостатню якість обслуговування вітчизняної техніки обходиться дорого», – зазначив він.

Аграрій додав, що ще минулого року, коли ця програма була вперше запущена, ціни на техніку на вітчизняному ринку виросли 20% – рівно той відсоток, який мала відшкодовувати сільгоспвиробникам держава.

Також, за словами фермерів, перелік виробників, чия техніка може брати участь в програмі, обмежений.

«Минулого року ми придбали три одиниці української техніки, по жодній з них не було компенсації. Просто тому, що цієї техніки не виявилось у переліку, затвердженому Міністерством аграрної політики і продовольства», – зазначив фермер Олексій Петров.

У 2017 році на фінансування даної програми було передбачено менша сума – 550 млн гривень, але з витрачено – менше половини. Загалом, цьогоріч уряд збільшив державну підтримку аграрної галузі до 6,3 млрд гривень з 5,5 млрд гривень у 2017 році.

«Однак на переконання самих аграріїв та провідних експертів галузі, цьогорічні порядки розподілу державної підтримки викликають значне занепокоєння як в частині їх загальної доцільності, так і невідповідності діючому законодавству України, оскільки затверджений механізм розподілу коштів неефективний та розроблений в інтересах конкретних великих гравців ринку», – йдеться у повідомленні ВАР.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...