Новини / Трейдинг     17 квітня 2019 10:40

АЧС може знищити 200 млн свиней у Китаї. Пекін розмірковує про імпорт свинини зі США

Пекін, ймовірно, скасує заборону на американську птицю в рамках торговельної угоди і може придбати більше свинини зі США для заповнення дефіциту м’яса, спричиненого АЧС. Проте для цього є перешкода: у Китаї заборонено рактопамін, який використовують у 1/2 стада свиней США.

Про це повідомляє Reuters.

США та Китай намагаються укласти угоду про припинення багатомісячної торгової війни. У ході переговорів Вашингтон звернувся до Пекіна з проханням скасувати заборону на застосування препарату рактопамін, який частина виробників США використовують для збільшення росту свиней, а також для домашньої птиці.

Читайте: Циклон Ідай знищив у Мозамбіку 168 тис. га сільськогосподарських культур

Однак джерела повідомляють, що китайська сторона не погодилися зі зняттям обмеження на рактопамін, навіть якщо Пекін прийме рішення збільшити імпорт свинини зі США.

Китай планує нарощувати імпорт свинини, оскільки на внутрішньому ринку утворився значний дефіцит, викликаний величезними втратами в китайському стаді свиней унаслідок АЧС.

За даними Rabobank, в господарствах Китаю близько 200 млн свиней можуть бути вилучені або померти від АЧС, оскільки хвороба поширюється на всю країну. Це призведе до зменшення у 2019 р. виробництва свинини в країні на 30%.

Аналітики прогнозують, що Китай імпортуватиме близько 6 млн т свинини у 2020 р., після втрат у китайських стадах. Обсяги свинини зі США залежатимуть від торговельної угоди.

«Я думаю, що Китай зробить все можливе, щоб полегшити імпорт білка», – заявив Боб Браун, незалежний аналітик ринку тваринництва США.
«Це така гігантська річ», – сказав він про АЧС .

Проте чиновники з USTR вважають, що Китай не відмовиться від заборони на рактопамін, хоча торговельні переговори тривають. Китайська влада заблокувала використання рактопаміну у тваринництві у 2002 р. з огляду на те, що він може викликати проблеми зі здоров’ям у людей. Європейський Союз також забороняє рактопамін, хоча США та інші країни вважають, що це безпечно.

Landlord раніше повідомляв про те, що АЧС географічно охопила весь Китай.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також