Новини / ФОТО / Овочівництво     17 грудня 2018 16:00

50 кг огірків з квадратного метра – штучний інтелект допоміг Microsoft встановити рекорд

Завершився експеримент із вирощування огірків, в якому змагалися команди комп’ютерних гігантів, протиставивши застосування ІТ-технологій у теплицях традиційним методам землеробства. Перемогла команда Microsoft, урожай якої становив 50 кг з 1 кв. м площі.

Про це повідомляє vc.ru.

Експеримент Autonomous Greenhouse Challenge відбувався на території Вагенінгенського університету в Нідерландах. У ньому взяли участь команди Microsoft, Intel, Tencent, Delphy і AgroEnergy, збірна з учених і розробників, а також збірна звичайних садівників.

Читайте: Опубліковано список найгірших паролів. Чи не потрапив до нього ваш?

За показниками загального чистого прибутку штучний інтелект Microsoft обійшов і звичайних садівників, і всіх ІТ-конкурентів.

Silke Hemming – керівник науково-дослідницької групи парникових технологій Вагенінгенського університету – на своїй сторінці у Твіттері публікує цікаві фото, які дають можливість побачити на власні очі ці «розумні»теплиці. Подача води, повітря, тепла і світла в них відбувалася автоматично. Люди лише збирали врожай.

Коефіцієнт використання командами енергії (електрика та опалення) коливався від 20,2 до 62,4 МДж на 1 кг вирощених огірків,  використання води становило 8,5–15,4 л/кг, а доза CO2 – 470–840 г/кг огірків.

Чистий прибуток Microsoft при вирощуванні в експерименті становив 2,9–9,1 € з квадратного метра площі.

Як Landlord повідомляв раніше, у вересні на території Вагенінгенського університету в Нідерландах розпочався експеримент Autonomous Greenhouse Challenge із вирощування огірків у повністю автоматизованих теплицях.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також