Новини / Рослинництво     20 березня 2022 21:27

Повноцінне фінансове забезпечення господарств Одеської області потребує 12,7 млрд грн

Впроваджується кредитування з обмеженням до 10 тис га

Повноцінне фінансове забезпечення господарств Одеської області потребує 12,7 млрд грн, однак вони мають лише 70% цієї суми. Про це для Аgravery.com розповіла директорка Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА Алла Стоянова.

 “Дефіцит ми плануємо покрити за рахунок допомоги уряду, відповідне рішення вже ухвалене. Впроваджується кредитування з обмеженням до 10 тис га, а також оборотом до 1 млрд грн, що нас цілком влаштовує, бо на Одещині немає великих агрохолдингів, тому більшість підприємств вписуються у ці критерії”, — заявила Стоянова.

За словами директорки, сума кредиту — до 50 млн грн із коефіцієнтом 4, тобто для того, щоб аграрій одержав 1 млн грн йому потрібно передати в заставу зерно на 2,5 млн грн. Строк пільгового кредиту — шість місяців. Його вартість нульова, тобто держава компенсуватиме повністю відсотки по кредитах

 “Наші аграрії дуже схвально сприйняли податкові новації, згідно з якими буде сплачуватися податок в розмірі 2% від обороту, скасовано податок на прибуток і ПДВ, тобто буде 2% з обороту і крапка”, — додає Стоянова.

Раніше Landlord повідомляв, що Одещина розпочала весняно-польові роботи.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також