Новини / Трейдинг     20 жовтня 2020 11:40

Індія у вересні 2020 року скоротила імпорт соняшникової олії на 47%

Найбільший імпортер харчових олій у світі різко скоротив закупівлі соняшникової і пальмової олій. Натомість імпорт соєвої олії у Індію зростає через високий попит з боку домогосподарств

Імпорт пальмової олії в Індію у вересні впав на 27% у річному вимірі – до найнижчого за три місяці значення. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на індійську виробничу асоціацію Solvent Extractors Association of India.

Так, у вересні цього року країна імпортувала 644 тис тонн пальмової олії проти 878 тис тонн у вересні 2019 року. Головною причиною називаються вкрай низький попит на цю продукції з боку готелів і ресторанів, які знаходяться у складному становищі через обмеження, пов’язані з пандемією.

Але найбільше у вказаний період скоротились закупівлі Індією соняшникової олії – імпорт обвалився на 47% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – у вересні було ввезено 66,8 тис тонн продукту. Причину зниження Reuters не називає. Втім, можна припустити, що негативну роль зіграло введене Індією мито на соняшникову олію у розмірі 30-60% (у залежності від ступеню переробки продукту.

Читайте: Падіння поставок пальмової олії вигідне для українських виробників соняшника

У свою чергу, відвантаження імпортного соєвого масла за перший місяць осені підскочили на 28% через різке підвищення попиту з боку населення – до 316 тис тонн.

Індія є найбільшим в світі імпортером харчових олій. Зниження закупівель пальмової олії  індійськими імпортерами може чинити тиск на ціни на малазійську пальмову олію. У свою чергу, зростання імпорту соєвої олії може надати підтримку цінам на соєву олію з США. Втрата інтересу індійських імпортерів до соняшниковій олії в якійсь мірі зможе послабити крайню напруженість ринку, на якому переважає бичачий тренд – зазначається у повідомленні.

Індія купує пальмову олію в Індонезії та Малайзії, а інші олії, такі як соєву і соняшникову – у Аргентині, Бразилії, Україні та Росії.

Нагадаємо, раніше landlord повідомляв про те, що переробка соєвих бобів в Україні скоротилась на 33,4%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також