Новини / Ринок землі     08 жовтня 2019 14:38

73% українців проти ринку землі – опитування групи Рейтинг

За результатами опитування соціологічної групи Рейтинг, лише 19% із 2000 опитаних українців підтримують введення продажу землі сільгосппризначення, проти висловилися 73% осіб, не визначилися – 8%.

Про це повідомляє biz.liga.net.

Соціологічна група Рейтинг у період з 28 вересня до 1 жовтня провела опитування, в якому взяли участь 2000 українців віком від 18 років. Вибірка була репрезентативною за віком, статтю, регіонами і типом населеного пункту. Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю. За словами експертів, помилка репрезентативності становила не більше 2,2%.

Читайте: Вбивства фермерів та віджим полів: як працюють рейдери в Україні ВІДЕО

Згідно з даними опитування, ті, хто підтримує земельну реформу в Україні, – це люди молодого віку, заможні, а також власники паїв, які самі їх обробляють. За продаж землі іноземцям висловилися 13% респондентів, проти – 81%.

При цьому 74% опитаних вважають, що рішення про запровадження ринку землі має прийматися на всеукраїнському референдумі. Проти проведення референдуму висловилися 17%.

Видання підкреслює, що результати опитування групи Рейтинг істотно відрізняються від інших соціологічних досліджень:

  • Опитування Київського міжнародного інституту соціології (проведене в середині вересня): за скасування мораторію на продаж землі – 35% українців, проти – 52%.
  • Опитування Демініціатив (проведене на початку вересня):  50% українців вважає, що людина, яка володіє землею, повинна мати право на її вільний продаж.

Landlord раніше повідомляв про те, що питання, чи потрібно вводити ринок землі в Україні, – дуже персоніфіковане і суб’єктивне, тому виносити його на референдум не можна. На цьому наголошує академік НААН України Павло Гайдуцький.

Читайте також