Новини / Ринок землі     17 вересня 2019 10:27

Проведення референдуму щодо ринку землі неможливе – Павло Гайдуцький

Питання, чи потрібно вводити ринок землі в Україні, – дуже персоніфіковане і суб’єктивне, тому виносити його на референдум не можна. Дискусії щодо проведення референдуму потрібні тим, хто хоче заблокувати земельну реформу. На цьому наголошує академік НААН України Павло Гайдуцький.

Про це повідомляє Дзеркало тижня.

Запровадження ринку землі – це питання, яке не може бути предметом референдуму, оскільки при його обговоренні може спливати конфлікт інтересів різних прошарків населення. Скажімо, міському жителю може бути байдуже до введення ринку землі, і він проголосує “проти”, не розбираючись у деталях. При цьому інтереси селян можуть постраждати, відзначає академік НААН України Павло Гайдуцький.

Читайте: Хто матиме першочергове право купувати землю – Тимофій Милованов

За словами експерта, ринок землі – це таке саме підреферендумне питання, як входження до ЄС чи НАТО, питання екології та податків тощо.

«Тому дискусії про референдум щодо ринку землі — це більше схоже на демагогію, щоб заблокувати сам ринок», – наголошує Павло Гайдуцький.

Landlord раніше повідомляв про те, що Кабінет міністрів України відмовився від дотацій аграрним підприємствам на користь компенсацій відсотків за кредитами для малих фермерів, аби забезпечити їм можливість купівлі земельних ділянок.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також