Новини / Ринок землі     30 жовтня 2019 11:49

73% населення підтримують право на продаж землі – опитування КМІС

73,2% українців підтримують надання права власникам землі її продавати. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного в період з 11 до 22 жовтня.

Про це повідомляє biz.liga.net.

Опитування продемонструвало, що різні формулювання питання щодо відкриття ринку землі можуть давати різні результати.

У ході опитування населенню ставили кілька запитань:

  • «Як Ви вважаєте, повинен чи ні громадянин України, який володіє землею/земельним паєм, мати право вільно розпоряджатися нею, зокрема мати право продати?»

Відповіді опитаних: «Так» – 73,2%, «Ні» –  18,4%, не визначилися або відмовилися відповідати – 8,3%.

  • «Якби сьогодні проводився референдум з питання купівлі/продажу земель сільськогосподарського призначення, як би Ви проголосували?»

За дозвіл на купівлю/продаж землі проголосували б 40% респондентів, проти – 37,6%, не голосували б – 12,3%, не визначилися або відмовилися відповідати – 10,1%.

  • «Чи повинні іноземні громадяни або компанії мати право на придбання землі?»

Відповіді опитаних: «Так» – 18,8%, «Ні» –  74,1%, не визначилися або відмовилися відповідати – 7,1%.

Таким чином, у проведеному опитуванні КМІС респондентам ставили два близьких за змістом запитання про підтримку чи скасування мораторію, але різні за формулюванням. Отримані результати досить різні, що, за словами експертів, свідчить «про некристалізованість громадської думки і сильну чутливість до формулювань». Соціологи підкреслюють, що різні формулювання питання можуть давати різні результати.

Читайте: Малі фермери бояться працювати легально: Алекс Ліссітса про відкриття ринку землі

Опитування проводилося методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Було опитано 803 респондентів віком від 18 років, що проживають у Києві. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,5% для показників близьких до 50%.

Landlord раніше повідомляв про те, що за результатами опитування групи Рейтинг, лише 19% із 2000 опитаних українців підтримують введення продажу землі, проти висловилися 73% осіб, не визначилися – 8%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також