Новини    19 лютого 2018 11:27

72% інвестицій в агросекторі – власні кошти підприємств


За січень-вересень 2017 року головним джерелом фінансування капітальних інвестицій в агросекторі залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно в межах 72% від загального обсягу. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України. Так, за вказаний період у сільському господарстві, мисливстві та наданні пов’язаних із ними послуг освоєно 40,5 млрд гривень капітальних інвестицій, що на 37,8% більше, ніж за аналогічний період 2016 року.  Загалом частка капітальних інвестицій у сільське господарство склала 15,6% від загального обсягу.

«За 9 місяців минулого року, капітальні інвестиції у виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів сягнули 12,7 млрд грн, що на 7,5% більше ніж за 9 місяців 2016 року. Загалом частка капінвестицій у харчову переробку склала 14,6% від загального обсягу таких інвестицій у промисловість. Станом на 1 липня 2017 року в аграрному секторі впроваджується 233 інвестиційні проекти із загальною кошторисною вартістю у 36,7 млрд грн», – заявили в Мінагрополітики.

Як повідомляють у відомстві,  заради збільшення інвестицій Світовий банк разом з експертами Мінагрополітики домовились про зменшення впливу факторів на галузь, які гальмують інвестиційну діяльність.

«Зокрема, сторони деталізували напрямки та проекти, які сприятимуть збільшенню інвестпривабливості та пожвавленню бізнес-активності в галузі шляхом зниження інвестиційних ризиків. Йдеться як про оптимізацію регуляторних норм та розвиток існуючої інфраструктури ринку, так і реалізацію прикладних проектів в частині забезпечення ресурсами та інформування представників сільського господарства», – кажуть там.

На думку першого заступника Міністерства аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, інвестиційна привабливість в Україні може бути покращена за рахунок активізації на ринку малих та середніх підприємців.

«Інвестиційний клімат в аграрній галузі є похідною від національного, однак має і свої специфічні складові, в частині яких ми можемо працювати над удосконаленням. Експертиза та підтримка Світового банку допоможе зробити цей аналіз більш якісним та врахувати в ньому досвід інших країн», – підкреслив він.

Наразі, сторони сформують своє бачення протягом найближчого часу, після чого будуть напрацьовані конкретні проекти за визначеними напрямками.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...