Новини / Ринок землі     10 вересня 2019 14:35

56% українців хотіли б продати свою землю

Серед тих, хто має землю, 56% певні, що власник землі повинен мати право її продати, 33% дотримуються протилежної думки, відзначають соціологи.

Про це повідомляє  Економічна правда.

Українці більш активно підтримують ринок землі. Як свідчить соціологічне опитування, проведене Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва та Центром Разумкова, в країні поменшало тих, хто виступав проти вільного продажу землі сільськогосподарського призначення. Натомість більше половини українців вважають, що людина, яка має у власності землю, повинна мати право її продати.

На питання, чи повинен власник землі мати право її продати, 50,4% опитаних відповіли, що повинен, 28,1% – ні, а 21,5% було важко відповісти.

Водночас серед тих, хто має землю, 56% переконані, що власник землі повинен мати право її продати, 33% дотримуються протилежної думки, а серед тих, хто землі не має, за право продажу виступають 46%, проти – 28%.

Серед жителів міста підтримують право власників землі на її продаж 51% (проти – 27%). Серед жителів сіл – відповідно, 46% і 35%. Регіонально найбільше підтримують право власника на продаж землі в Західному регіоні (“за” – 62%, “проти” – 14%), найменше – на Донбасі (“за” – 44%, “проти” – 43%).

33% опитаних переконані, що земля в принципі не може бути об’єктом купівлі-продажу, водночас лише 8% вважають, що земля повинна бути у вільному продажу, без будь-яких обмежень.

Читайте: Відкриття ринку землі: три ключові переваги для України

“Якщо порівняти з  2011 роком, то істотно зменшилася кількість тих, хто в принципі заперечував можливість продажу землі – з 51% до 33%. Решта 45% громадян припускають можливість продажу землі за певних умов: не продавати землю іноземцям (22%), ввести обмеження  на величину площі, що продається одній людині чи одній фірмі (12%), законодавчо забезпечити гідну ціну, нижче за яку земля продаватися не може (11%)”, – заявили автори дослідження.

Зазначається, що ставлення до зняття мораторію та перспективи продажу землі майже не залежить від того, мають громадяни землю чи ні.

Основні відмінності у ставленні до продажу землі мають регіональний характер: у Західному регіоні вважають, що земля не може бути об’єктом купівлі-продажу 21%, у Східному регіоні –  27%, у Центральному – 37%, а на Донбасі – 48% і у Південному регіоні – 50%.

Мають у власності земельний пай або землю 45% українців – це на 8% більше, ніж у 2011 році. При цьому в 35% ця власність офіційно оформлена, а у 10% – ні.

У селі мають у власності землю 70%, у місті – 44%. Найбільше мають паїв та земельних ділянок у власності в Центральному регіоні (50%) та на Заході (48%), найменше – на Півдні (37%) та на Донбасі (38%).

Серед тих, хто має пай або земельну ділянку, більшість (51%) здає в оренду:  40%  – офіційно, а 11% – неофіційно.  Ще 38% власників землі вирощують на ній продукти для потреб своєї сім’ї.

Ринковим фермерством, тобто, вирощуванням продуктів на продаж, займаються лише 10% власників землі. У 8,5% земля пустує і не обробляється.

Landlord раніше повідомляв, що міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов розповів про «35 сценаріїв» під час підготовки законопроекту про ринок землі в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також