Новини    20 лютого 2018 12:38

50 гривень за кіло: Ціна на печериці від виробників впевнено йде вгору


Сьогодні ціна на гриб стабільно зростає та найближчими днями може сягнути до 50 гривень за кілограм печериць від виробників. Такий прогноз зробили у Національному грибному агентстві UMDIS. Згідно повідомленню, на ринку спостерігається дефіцит цієї продукції, а це в свою чергу впевнено штовхає ціни на гриб вгору.

«За даними виробників, причина браку гриба викликана недостатньо високою врожайністю і заметами снігу, тривалий процес відвантаження компосту. Стабільне зростання ціни дає можливість прогнозувати завтрашню ціну з господарств до 50 гривень за кілограм печериць», – кажуть в агентстві.

Так у центральній частині України виробники називають сьогоднішні ціни в діапазоні від 38 до 46 гривень за кілограм печериць з ферми. При цьому, окремим посередникам сьогодні ще вдається знайти гриб по 38-40 гривень за кілограм.

«Велике господарство, яке докуповує гриб для продажу на торгівельні мережі, називає ціни 41-42, при цьому відвантажуючи супермаркетам сьогодні гриб по 46 – 46.50 з ПДВ. Інші господарства називають ціни 45-46 при відвантаженні за межі Київської області. В Одесі повідомляють, що вчора надходили пропозиції з Київської області продати гриб з господарств по 43 гривні», – йдеться у повідомленні.

За даними національного грибного агентства, ціна на ринках в центральній частині України сьогодні – 43-47 гривень. При цьому по 43 віддають гриб гіршої якості, 45 – робоча ціна. Західний регіон відрізняється великою одностайністю, ніж центральний: ринки торгують хорошим грибом по 45 гривень. У східному регіоні сьогодні кількість продукції в господарствах починає поступово збільшуватися. Ринки Дніпра торгують по 38-40 гривень, тоді як Харкова – по 50-52 гривні.

«У південній частині країни на великому підприємстві кажуть: гриба на ринках не так багато, проте у них його зараз вистачає для відвантаження на інші регіони. Ціна на ринках Одеської та інших областей сьогодні однакова – 45 гривень, зі стабільною тенденцією до зростання. Для порівняння, ціна минулої п’ятниці – 38 гривень.  Завтра вона обіцяє ще підрости. На мережі гриб відвантажують по 47 гривень з ПДВ», – додали в агентстві.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...