Новини / Логістика     23 серпня 2019 11:21

400 тонн херсонських кавунів: на Київщині розвантажили баржу Нібулона

Легендарна баржа з кавунами прибула до Переяслав-Хмельницького з Херсонщини. Транспортувала традиційний щорічний вантаж із продукцією херсонських фермерів компанія Нібулон.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук ТОВ СП Нібулон.

На вантажному причалі філії «Переяславська» ТОВ СП Нібулон 22 серпня розвантажили несамохідне судно з кавунами, вирощеними на Херсонщині. З Переяслав-Хмельницького продукцію доправлятимуть у київські супермаркети торгової мережі Сільпо. Баржа подолала шлях з Голої Пристані до Переяслав-Хмельницького за 4 доби.

Читайте: 10 тонн винограду: завдяки об’єднанню 8 фермерів швидко реалізували урожай

Компанія Нібулон транспортує херсонські баштанні культури Дніпром до столиці вже третій рік поспіль. Гендиректор компанії Олексій Вадатурський відзначив, що для Нібулона це перевезення – неприбуткове і є «скоріше соціальним проектом».

«Щоб несамохідні судна з кавунами ходили річкою, як трамваї або тролейбуси містом, необхідні докорінні зміни законодавства, зокрема щоб річковий транспорт в Україні став конкурентним відносно автомобільного і залізничного, як і у всьому світі. Тоді з Херсонської області будуть вантажитись кавуни від 100 до 300 тонн щоденно» – зазначає Олексій Вадатурський.

Нібулон висуває низку пропозицій зі створення сприятливих умов для річкових вантажоперевезень:

  • відмінити акцизний податок на пальне або компенсувати цей податок під час річкових вантажних і пасажирських перевезень,
  • відмінити плату за розведення та/або підіймання ферм мостів;
  • відмінити плату за проходження шлюзами Дніпровського каскаду;
  • усунути рентну плату за спеціальне використання води.

«Усі ці заходи є загальносвітовою практикою, адже в жодній країні немає такого надмірного та необґрунтованого податкового навантаження на внутрішній водний транспорт», – наголошують у компанії.

Landlord раніше повідомляв про те, що Нібулон показав, як будується найпотужніший флагман його флоту.

Читайте також