Новини / Ринок землі     04 квітня 2018 10:14

40 громад Хмельниччини отримають у власність майже 100 га сільгоспземель


Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру планує у 2018 році передати 39 об’єднаним територіальним громадам (ОТГ) Хмельницької області 95,8 тис. га земель сільськогосподарського призначення. Про це повідомляє Хмельницька ОДА.

Згідно повідомлення, вже підготовлено до передачі в комунальну власність 4 громадам 2 279,9 га земель сільськогосподарського призначення державної власності.

Меморандуми про співпрацю між Держгеокадастром та об’єднаними територіальними громадами Хмельниччини було підписано 8 лютого.

Передача земель відбувається на виконання розпорядження Кабінету Міністрів від 31 січня 2018 року №60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад».

З 1 лютого в Україні почалася передача земель за межами населених пунктів у власність 660 об’єднаним громадам.

Передача таких ділянок в користування (виключно шляхом проведення аукціонів) або у власність буде здійснюватися тільки за погодженням з (ОТГ) і після прийняття ними рішення відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

За даними Міністерства аграрної політики і продовольства, мова йде про 760 тис. га. Очікується, що процедура передачі сільгоспземель об’єднаним територіальним громадам буде завершена до грудня 2018 року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також