Новини / Рослинництво     21 лютого 2019 16:22

4 роки очікування: в Україні нарешті утилізують 13 тис. тонн пестицидів

КМУ опублікував прийняту ще в листопаді постанову щодо безпечної утилізації пестицидів. Відтепер Мінприроди може видавати документи для вивезення непридатних ЗЗР у країни ЄС, які мають потужності для їх екологічно безпечного знищення.

Про це повідомляє прес-служба Європейської бізнес асоціації.

До 2015 року Україна, яка не має безпечних технологій утилізації ЗЗР, експортувала непридатні засоби в країни Євросоюзу (Польщу, Велику Британію, Францію). Проте, як пояснюють в Агрохімічному комітеті, «через законодавчі прогалини механізм транскордонного перевезення в рамках Базельської конвенції у нас було заблоковано».

ЧитайтеПозитивні прогнози: ринок ЗЗР зросте на рекордні $19 млн

Тобто від 2015-го міністерство не видавало висновку та повідомлення на транскордонне перевезення непридатних пестицидів, у результаті чого в країні накопичилося 13 тис. т ЗЗР, які потребують утилізації.

Після опублікування постанови № 1212 «Про внесення зміни до пункту 11 Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням» Мінприроди може видавати необхідні документи, а саме висновок (протягом 10 робочих днів) та повідомлення (протягом 60 календарних днів), які дозволятимуть компанії здійснювати транскордонне перевезення ЗЗР.

Landlord раніше повідомляв про те, що через заборону ввезення незареєстрованих ЗЗР Україна втрачає 60 % інвестицій.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також