Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.
З переданням на приватизацію цих підприємств, серед яких є і аграрні, уряд розраховує залучити інвестиції для їх розвитку, зберігши при цьому робочі місця для працівників. Міністр наголошує, що жодне з переданих на приватизацію держпідприємств не є стратегічним і більшість із них перебувають у вкрай тяжкому фінансовому стані.
Читайте: Кейс: як два господарства на Вінниччині, об’єднавшись, побудували молочну ферму
«З цих 339 підприємств жодне не є стратегічним, не виконує унікальну сервісну функцію та більшість – у критичному фінансовому стані (на жаль). Для ефективної роботи вони мають бути передані у приватний сектор», – відзначив Тимофій Милованов.
Загалом Кабмін погодив до приватизації 737 держпідприємств різних галузей, їх буде передано згодом. За словами прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, ці підприємства мають підготувати до продажу через систему ProZorro.продажі – ефективним власникам.
Як уточнив Тимофій Милованов, перелік переданих на приватизацію держпідприємств буде опубліковано днями – після офіційних процедур.
Landlord раніше повідомляв про те, що з ухваленням Верховною Радою закону 1054-1 про скасування переліку заборонених до приватизації держпідприємств, 800 неефективних підприємств спрямують на малу приватизацію через аукціони ProZorro, решта буде корпоратизована.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!